اخبار

سهم 12 درصدی تعاون در بخش‌های مختلف اقتصادی زنجان

سهم 12 درصدی تعاون در بخش‌های مختلف اقتصادی زنجان
استاندار زنجان گفت: در حال حاضر سهم تعاون در بخش‌های مختلف اقتصادی استان زنجان 12 درصد است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان  محمد رئوفی‌نژاد در مراسم بازدید ازچند طرح تعاونی  استان زنجان اظهار داشت: چند سال است که در کار گروه‌های مربوط به تعاون برآوردهای تعاون در بخش‌های مختلف مشخص شده است.
وی با تبریک روز تعاون به تلاشگران در این زمینه یادآور شد: در حال حاضر عملکرد تعاون در استان خوب است، ولی باید اقدامات لازم به منظور فعالیت بیشتر در این زمینه انجام شود.
استاندار زنجان اذعان داشت: تشکیل تعاونی به منظور ایجاد اشتغال برای افرادی است که سواد لازم را دارند، ولی امکانات مورد نیز در این خصوص را ندارند انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه در سال گذشته نیز حمایت‌های بسیاری در زمینه تعاون انجام شده است، اضافه کرد: امسال نیز برنامه‌های خوبی در این زمینه صورت گرفته است.
رئوفی‌نژاد خاطر نشان کرد: تعاون تاثیر ویژه‌ای در بخش‌های مختلف استان از قبیل کشاورزی، صنعت و معدن استان دارد.
وی تاسیس اتاق تعاون را یکی از اقدامات بسیار خوب در زمینه رشد تعاون عنوان کرد و افزود: این کار موجب فعالیت بهتر و بیشتر تعاون می‌شود.
استاندار زنجان با بیان اینکه در حال حاضر اقدامات بسیاری در استان در زمینه فعالیت تعاونی‌ها صورت می‌گیرد، ادامه داد: توسعه تعاون استان از یکی از هدف‌های اجرای برنامه‌ها است.
وی تشکیل اتاق تعاون در کشور اوگاندا را یکی از اقدامات بسیار خوب استان زنجان در زمینه توسعه تعاون عنوان کرد.
استاندار زنجان همچنین در خصوص تغییر کاربری کارخانه کبریت به سردخانه گفت: این ساختمان چندین سال است که احداث شده و بنابراین برای تبدیل آن به سردخانه باید روی زمین این مکان را در نظر گرفت.
وی اذعان داشت: مسئولان اجرایی این امر باید ابهامات موجود در در خصوص تعیین تکلیف کارخانه کبریت سابق را انجام دهند، تا تهسیلات مربوط اعطا شود.
همچنین در ادامه این مراسم استاندار زنجان ضمن بازدید از اداره کل تعاون استان زنجان یادآور شد: تشکیل تعاونی‌های مختلف سهم‌ بسزایی در اشتغالزایی برای جمعیت استان دارد.
وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر در استان زنجان تسهیلات خوبی برای افرادی که قصد تشکیل تعاونی دارند در نظر گرفته شده است.
رئوفی‌نژاد با بیان اینکه حداقل افراد برای تشکیل یک تعاونی باید هفت نفر باشد، اضافه کرد: به منظور تشکیل تعاونی‌های بیشتر در استان و تشویق افراد به این کار مقرر شد به سه نفر نیز مجوز داده شود.
وی در ادامه این مراسم به افتتاح شرکت تعاون دندانپزشکی مهر اشراق پرداخته و از بخش‌های مختلف این شرکت بازدید کرد.
به گفته مسئولان این شرکت تعاونی، شرکت تعاون دندانپزشکی استان زنجان این تعاونی مشکلی از نظر مالی نداشته و با اعتبار مشخص تاسیس شده است.
همچنین طبقه سوم این تعاونی نیز به منظور رسیدگی به بیماران از جمله بیماران هموفیلی تعبیه شده است.

 

۲ آبان ۱۳۹۰ ۱۳:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید