اخبار

سهم 2 درصدی تعاون از صادرات استان زنجان

سهم 2 درصدی تعاون از صادرات استان زنجان
دبیر اتاق تعاون استان زنجان گفت: فقط دو درصد از صادرات استان زنجان سهم تعاون است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان ، محسن جاویدان  در ششمین جشنواره تجلیل از تعاونی‌های برتر استان زنجان اظهار داشت: هر سال هفته تعاون بهانه‌ای برای تحلیل برنامه‌ها در خصوص رشد هر چه بیشتر تعاون در استان زنجان است.
وی خاطر نشان کرد: با خط مشی‌های موجود و برنامه‌ریزی درست می‌توان تعاون را به جایگاه واقعی خود رساند.
دبیر اتاق تعاون استان زنجان با اشاره به اینکه با تلاش در بخش تعاون افراد بسیاری در استان مشغول به کار شده‌اند، ادامه داد: تشکیل تعاونی‌های مختلف در زمینه‌های مختلف موجب این امر مهم در استان شده است.
وی با بیان اینکه بخش تعاون بخش عدالت محوری است، اضافه کرد: با فعالیت این بخش افراد با سواد ولی فاقد امکانات بسیاری دارای شغل شده‌اند.
جاویدان برگزاری مراسم تجلیل از تعاونی‌های برتر استان را بسیار مثبت ارزیابی کرد و افزود: تشکیل تعاونی در هر استان تاثیر بسیار خوبی در فعالیت‌های اقتصادی هر استان دارد.
وی با مثبت ارزیابی کردن ادغام سه وزارت خانه کار، تعاون و رفاه اضافه کرد: این ادغام در هم‌افزایی و فعالیت بیشتر تاثیر ویژه‌ای دارد.
دبیر اتاق تعاون استان زنجان یادآور شد: مسئولان تعاون استان زنجان نیز با توجه به اینکه ادغام سه وزارت خانه صورت گرفته است، در تلاش هستند تا از این فرصت به دست آمده به منظور رشد تعاون در استان استفاده کنند.
وی تصریح کرد: باید روی کیفیت تعاونی‌های فعال اقدامات لازم صورت گیرد و هدف فقط تشکیل یک تعاونی نباشد.
جاویدان با اشاره به اینکه امسال به عنوان سال جهاد اقتصادی از سوی مقام معظم رهبری عنوان شده است، ادامه داد: مسئولان تعاون نیز تلاش دارند تا در در زمینه کاری مربوط اقدامات در خور را انجام دهند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر کار گروه‌های مختلف در زمینه تعاون در استان زنجان تشکیل شده است تا به بررسی بهتر در این زمینه پرداخته شود.
دبیر اتاق تعاون استان زنجان تاکید کرد: در حال حاضر تعاون در جایگاه خوبی از نظر صادرات قرار ندارد و فقط دو درصد از سهم صادرات را تعاون به خود اختصاص داده است.
وی یادآور شد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مقرر شده میزان صادرات در در بخش تعاون تا 80 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یابد.
جاویدان خاطر نشان کرد: اگر به موضوع تعاون و صادرات آن توجه شود، سایر مؤلفه‌ها نیز تا حد زیادی بهبود پیدا می‌کنند

۱۷ شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید