اخبار

25 درصد از فعالیت‌های اقتصادی کشور مربوط به تعاونی‌ها است

25 درصد از فعالیت‌های اقتصادی کشور مربوط به تعاونی‌ها است
استاندار زنجان با اشاره به حمایت‌های دولت از بخش تعاون، گفت: تعاون در چشم‌انداز سند 20 ساله نظام، 25 درصد فعالیت‌های بخش اقتصادی را به خود اختصاص داده است.

گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان محمد رئوفی‌نژاد در مراسم کلنگ‌زنی طرح‌های هفته تعاون، با بیان این مطلب، اظهار کرد: حمایت از تعاونی‌ها، به منزله توانمندسازی بخش قابل توجهی از جامعه است که هم سواد و هم توان کار دارند، ولی از امکانات مالی چندانی برخوردار نیستند.

 وی با تأکید بر اینکه جهت‌دهی تعاونی‌ها می‌تواند نقش مؤثر مردم در اقتصاد کشور را نمایان کند، تصریح کرد: در چند سال گذشته حمایت‌های ویژه‌ای از تعاونی‌ها در بخش ارائه تسهیلات به بخش‌های کشاورزی، صنعت و معدن، خدمات و گردشگری صورت گرفته است. این حمایت‌ها در مواردی همچون صدور مجوز برای تشکیل تعاونی، واگذاری زمین و تقسیط بهاء آن نیز بوده است.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان از تأسیس اتاق‌های تعاونی در مراکز استان‌ها به‌عنوان یکی از اقدامات بسیار مهم دولت نهم در این زمینه یاد کرد و گفت: این اتاق که در استان زنجان نیز تأسیس شده است، علاوه بر جذب سرمایه‌گذاران بخش تعاون در داخل استان، به منزله پل ارتباطی بین تعاونی‌های استان با سایر کشورها تلقی می‌شود که از آن جمله می‌توان به مناسبات اقتصادی استان زنجان و کشور اوگاندا اشاره کرد.

 

استاندار زنجان، سهم بخش تعاون از میزان تعهد استان در زمینه ایجاد اشتغال را قابل توجه خواند و خاطرنشان کرد: در طول سه سال گذشته سهم تعاونی‌ها در این زمینه حدود 12 درصد در بخش‌های مختلف اقتصادی می‌باشد.

 

در ادامه این مراسم، مدیرعامل شرکت تعاونی مهر اشراق با بیان اینکه برای تجهیز و نوسازی این تعاونی 600 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است، اظهار کرد: این تعاونی در سه طبقه که شامل خدمات عمومی، خدمات جراحی و خدمات مربوط به بیماران خاص می‌باشد، در زمینه درمان فعالیت خواهد کرد.

 

بهروز بابامرادی در حاشیه افتتاح فاز اول شرکت تعاونی مهر اشراق زنجان، بزرگ‌ترین دغدغه این تعاونی را تغییر کاربری این تعاونی دانست و گفت: بعد از تکمیل این تعاونی تعداد 12 دندانپزشک به صورت سه شیفته به ارائه خدمات خواهند پرداخت.

۲۱ شهریور ۱۳۹۰ ۰۷:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید