اخبار

تامین اجتماعی بیشترین بازنشستگان تحت پوشش را دارد

تامین اجتماعی بیشترین بازنشستگان تحت پوشش را دارد
مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان گفت: این سازمان با تحت پوشش بیشتر بازنشستگان سالمند کشور در این بخش رتبه نخست را دارد و توجه به مسائل بهداشتی و آگاهی بخشی این قشر امری مهم تلقی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر علی محمدی  افزود: بازبینی، اصلاح ساختارها و فرآیندها در جهت ارتقای کمی و کیفی سطح خدمات درمانی به سالخوردگان اهمیت بسزایی دارد که از مهمترین مسائل مبتلا به کشور انتقال ساختار سنی جمعیت از جوانی به سالخوردگی است.
وی یادآوری کرد: در این میان سازمان تامین اجتماعی با تحت پوشش بیشترین بازنشستگان سالمند کشور در رتبه اول قرار دارد و ارائه خدمات بهداشتی اهمیت بسزایی دارد.
این مسئول ادامه داد: در این زمینه از کانونهای بازنشستگی استان نیاز سنجی انجام شده که با سیاستگذاری و برنامه‌ریزی لازم، می توان نسبت به افزایش سطح دانش، آگاهی و توانمندسازی در حوزه خود مراقبتی، بهداشت و سلامت با برگزاری نشست هایی اقدام کرد.
وی بیان کرد: بر این اساس مدیریت درمان استان زنجان 2 دوره آموزشی با هدف ارتقای سطح سواد سلامت بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی این استان به تعداد 200 را برگزار کرد که تاکنون روندی خوبی داشته است.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان خاطر نشان کرد: بازنشستگان با شرکت در سمینارهای برگزار شده با نحوه مقابله با تغییرات اسکلتی و عضلانی و همچنین انواع بیماری ها و غربالگیرهای مزمن غیر واگیر و با روشهای پیشگیری و درمان رایج بیماریهای دوران سالمندی آشنا شدند.
 بنا بر اعلام تامین اجتماعی استان 41 هزار مستمری بگیر و بازنشستگان تامین اجتماعی در این استان وجود دارد.
 هم اکنون 2 بیمارستان، یک پلی کلینیک و چهار درمانگاه تحت پوشش این سازمان در شهرهای زنجان، ابهر، خرمدره و خدابنده فعالیت می کنند.
230 پزشک عمومی، متخصص و دندانپزشک، 135 مرکز پاراکلینیک شامل رادیولوژی، آزمایشگاه، 35 درمانگاه خصوصی و دولتی و 12 بیمارستان در استان طرف قرار داد تامین اجتماعی استان هستند.

۲۶ آبان ۱۳۹۷ ۱۳:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید