اخبار

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان تاکید کرد:

لزوم ایجاد اشتغال پایدار در محلات حاشیه‌ای

لزوم ایجاد اشتغال پایدار در محلات حاشیه‌ای
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان گفت: بهترین بستر برای محلات حاشیه‌ای، ایجاد اشتغال پایدار از طریق تشکیل شرکت‌های تعاونی است.
 


 

ماهرخ بلوری  اظهار کرد: با توجه به وجود آسیب‌های اجتماعی در مناطق ناکارآمد و حاشیه شهرها و ضرورت توجه به این مناطق برای کاهش آن، بر اساس سیاست‌های ابلاغی برنامه ششم توسعه، اهداف موثری برای جامعه زنان این مناطق در حوزه مشاغل خانگی و تولید محصولاتی از قبیل صنایع‌دستی پیش‌بینی شده است.

 

این مسئول با تاکید بر این‌که باید زمینه برای عرضه تولیدات مشاغل خانگی فراهم شود، ادامه داد: بهترین بستر برای محلات حاشیه‌ای و کم‌برخوردار، ایجاد اشتغال پایدار از طریق تشکیل شرکت‌های تعاونی است و موفقیت این طرح نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و مشارکت عموم، به ویژه همکاری نهادهای اجتماع‌محور است.

 

وی با تاکید بر این‌که آن‌چه امروزه کشورهای توسعه‌یافته را از سایر کشورها متمایز کرده است، حضور و نقش زنان در اقتصاد این کشورها است، اظهار کرد: در واقع دولت‌ها به این مسئله واقف شده‌اند که زنان سهم بزرگی از اجتماع دارند و با تکیه بر پتانسیل بالقوه‌ای که در زمینه‌های مختلف دارند، می‌توانند با مدیریت و برنامه‌ریزی شرایطی را فراهم آورند که مسیر توسعه و اقتصاد هموارتر شود .

 

بلوری با اشاره به تشکیل کمیته اشتغال و کارآفرینی ذیل کارگروه تخصصی بانوان و خانواده برای بهبود و رونق کسب و کار بانوان فعال، خاطرنشان کرد: هدف از تشکیل این کارگروه، بررسی دقیق وضعیت موجود و ارایه راهبردها و راه‌کارهای عملی با در نظر گرفتن منابع، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها است. از این‌رو جلسات مستمری با حضور صاحب‌نظران و کارشناسان این حوزه تشکیل می‌شود که در نهایت توسعه‌بخش تعاون در کسب و کارهای کارآفرینانه، همچنین بسترسازی برای تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان با استفاده از ظرفیت مراکز رشد و پارک‌های علم و فن‌آوری را در پی دارد.


مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری زنجان یادآور شد: ایجاد شرایط برای بازاریابی محصولات وتولیدات بانوان فعال در بخش‌های مختلف، تشکیل دهکده‌های گردشگری، آگاه‌سازی و ایجاد تفکر کارآفرینی، کشف فرصت، ارتقای فرهنگ دانش و توانمندی کارآفرینی از طریق استمرار آموزش‌های تخصصی منطبق با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود هر بخش اقتصادی و معرفی الگوهای کسب و کار موفق به ویژه خانوادگی باید در اولویت برنامه‌های اقتصادی باشد.

۲۹ آبان ۱۳۹۷ ۰۹:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید