اخبار

در جلسه شرکت تعاونی چوبداران و دامداران کیان زنجان مطرح شد:

تثبیت اشتغال بیش از 3000 نفر و ایجاد اشتغال روستائیان استان

تثبیت اشتغال بیش از 3000 نفر و ایجاد اشتغال روستائیان استان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان: تثبیت اشتغال بیش از 3000 نفر و ایجاد اشتغال روستائیان استان در حوزه خرید و فروش احشام

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی در جلسه بررسی مسائل جاری و مشکلات شرکت تعاونی چوبداران و دامداران کیان زنجان ضمن اشاره به سیاست های این اداره مبنی بر ایجاد و تثبیت اشتغال اقشار زحمت کش، هدف از تشکیل این جلسه را کمک به تثبیت اشتغال بیش از 3000 نفر و ایجاد اشتغال روستائیان استان در حوزه خرید و فروش احشام عنوان نمود.

یوسفی همچنین به حمایت از  افراد مزبور اشاره کرد و آمادگی اداره کل تعاون، کار ور فاه اجتماعی استان زنجان در جهت همکاری و پیگیری امور مربوط به موارد مطرح شده و همسو با اهداف شرکت از طریق سایر دستگاه های مرتبط را اعلام نمود.

وی افزود: شرکت تعاونی چوبداران و دامداران کیان زنجان اولین شرکت تعاونی تاسیس شده در کشور بوده و انشااله با حمایت دستگاههای ذیربط به عنوان یک تعاونی الگو در تمام استانهای کشور خواهد بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان اهداف این شرکت تعاونی را حمایت از حقوق اجتماعی چوبداران و پیگیری آن منجمله بهره مندی از بیمه های اجتماعی و امتیازات دولتی و سبد کالا،  ایجاد اشتغال جدید و تثبیت و تقویت اشتغال فعالین در حوزه چوبداری و دامداری  و خرید و فروش احشام ،  ایجاد مرکز خرید و فروش احشام و خدمات وابسته با سرمایه گذاری اعضاء، ایجاد خدمات صنایع وابسته از جمله احداث کشتارگاه صنعتی و بسته بندی گوشت و فرآورده های گوشتی و ارائه خدمات مورد نیاز چوبداران و دامداران در کلیه زمینه های مربوطه عنوان کرد.

 یوسفی افزود: با عنایت به اینکه  تعداد افراد شاغل در این بخش که بیش از 3 هزار نفر می باشدو پتانسیل های موجود ( ازقبیل سرمایه و تخصص اعضاء)  می توان با یک عزم راسخ برخی از اهداف شرکت مانند احداث  مرکز مکانیزه خرید و فروش احشام و کشتارگاه صنعتی  و صنایع وابسته را  با اندک حمایت مالی  عملی نمود.

آبی پور، مدیرکل محترم هماهنگی و امور اقتصادی استانداری زنجان نیز در این جلسه ضمن اعلام حمایت از تعاونی مزبور گفت: ما تلاش میکنیم تا شرکت فوق به اهداف قانونی در راستای اشتغال روستاییان و اقشار آسیب پذیر برسد.

محمدرضا آبی پور در همین زمینه خواستار حمایت دستگاههای مربوطه از تعاونی مزبور شد.

 

۲۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید