اخبار

اولین همایش کارفرمایان کارگاههای روی استان زنجان برگزار شد

اولین همایش کارفرمایان کارگاههای روی استان زنجان برگزار شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از برگزاری اولین همایش کارفرمایان کارگاههای روی استان زنجان با موضوع پیشگیری از حوادث ناشی از کار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی  اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در این همایش که توسط اداره بازرسی کار اداره کل تعاون کار ور فاه اجتماعی استان زنجان و شرکت خالص سازان روی زنجان و در محل این شرکت برگزار شد بیان داشت:  اهمیت و نقش سیستم مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست HSE  برگرفته از سه عنصر سلامتی، ایمنی و محیط زیست می باشد.

وی افزود: امروزه با توجه به رشد صنایع تولیدی توجه به مسائل ایمنی و سلامت انسان ها و همچنین حفظ محیط زیست از اهمیت زیادی برخوردار است. عدم رعایت مسائل ایمنی در سازمان ها خسارت های مالی و جانی زیادی دربرداشته و اثرات کوتاه مدت یا بلندمدت متعددی را بر سلامت انسان ها داشته است. از این رو استقرار سیستمی با رویکرد مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست در سازمان ها امری ضروری است.

یوسفی بااشاره به این که سیستم ایمنی، بهداشت و محیط زیست در سه فاز پیش گیری، کنترل قبل از شروع فعالیت و حین فعالیت و اقدامات اظطراری بعد از بروز حادثه در جلوگیری از خطرات ایفای نقش می نماید گفت: این سیستم از طریق بالا بردن ایمنی در سازمان و همچنین کاهش هزینه ها و ارتقای روحیه پرسنل نقش مهمی در بهبود خروجی سازمان خواهد داشت.

وی توضیحاتی جامع در خصوص سیستم مدیریت HSE مبنی بر این که این سیستم یک ابزار مدیریتی برای کنترل و بهبود عملکرد بهداشت، ایمنی و محیط زیست در همة برنامه های توسعه و پروژه های صنعتی یا تشکیلات سازمانی بوده است، با ایجاد بستر فرهنگی خلاق و نگرشی نو و سیستماتیک در راستای توسعة پایدار و کرامت انسان، بطور یکپارچه و با همگرایی و چیدمان هم افزای نیروهای انسانی و امکانات و تجهیزات و با استفاده از سیستم آموزش کارآمد، ممیزیهای دوره ای، ارزیابی، بهبود مستمر، موجب به حداقل رساندن اثرات نامطلوب صنعت بر محیط و افزایش اثرات مطلوب آن از طریق تأمین ایمنی همه جانبة کلیه کارکنان و همکاران سازمان، تجهیزات و تأسیسات و به صفر رساندن حوادث و آسیب های ناشی از کار از طریق کنترل یا حذف شرایط ناایمن و ارتقاء سطح سلامت افراد از طریق اعمال راهکارهای کنترلی مدیریتی، مهندسی و اجرایی در کلیة سطوح سازمان و همچنین صیانت از محیط زیست به عنوان سرمایة بشریت می گردد.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ابراز امیدواری نمود که با مدیریت پیشگیرانه و همکاری و همراهی بیش از پیش واحدهای تولیدی و صنعتی و کلیه کارگاههای فعال در عرصه کارو تلاش و حمایتهای اداره کل متبوع در راستای هرچه بهتر اجرایی شدن قانون کار در بحث ایمنی و پیشگیری از حوادث ناشی از کار، خسارات ناشی از عدم رعایت نکات ایمنی در محیط های کاری را کاهش دهیم.

 وی ضمن تشکر از معاونت روابط کار و اداره بازرسی کار اداره کل و شرکت خالص سازان در اجرای این همایش اظهار داشت : شرکت خالص سازان، یک شرکت برتر در بین سایر شرکت ها در زمینه پیشگیری از حوادث ناشی از کار و یک شرکت الگوست.

گفتنی است در این همایش، لطفی فرد، رئیس اداره بازرسی کار، عبدالحمید محتوی، کارشناس بازرسی کار و محمدسعید آذره، بازرس کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان هریک مطالب تخصصی در زمینه آیین نامه ها و قوانین پیشگیری از حوادث ناشی از کار ارائه نمودند .

۳ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید