اخبار

هزینه کرد در ایمنی یک نوع سرمایه گذاری است

هزینه کرد در ایمنی یک نوع سرمایه گذاری است
قائم مقام مدیرعامل گروه صنعتی خالص سازان گفت: هزینه کرد در ایمنی یک نوع سرمایه گذاری است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان،بهزاد لازمی، در اولین همایش کارفرمایان کارگاههای روی استان زنجان که مشترکا از سوی اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان و شرکت خالص سازان برگزار گردید بیان داشت: در جامعه ما خیلی ها سخن از ایمنی و بهداشت بر زبان می رانند و باید این گفته ها را تبدیل به عمل کنیم، چرا که جامعه ما از بی عملی رنج می برد .

وی با بیان اینکه ایمنی نعمت خفته است اظهار داشت: هزینه کرد در ایمنی یک نوع سرمایه گذاری است و طبق برآورد سازمان بین المللی کار سالانه ۲۷۰ میلیون حادثه کار در جهان رخ می دهد که از تعداد حادثه دو میلیون نفر منجر به فوت می شود و دو میلیون خانوار بدون سرپرست می مانند.

قائم مقام مدیرعامل گروه صنعتی خالص سازان تصریح کرد: چهار درصد تولید ناخالص کشورها برای جبران خسارتهای ناشی از کار صرف می شود  و باید تلاش نماییم تا این اعداد بزرگ را کاهش دهیم.

دکتر لازمی ادامه داد: باید با مدیریت پیشگیرانه حوادث ناشی از کار را به حداقل برسانیم.

قائم مقام مدیرعامل گروه صنعتی خالص سازان گفت: طبق بررسی های انجام شده مشخص شده است در کارگاهی که در آن حادثه شدیدی گزارش شده ، تعداد حوادث کوچک و جزئی نسبت به سایر کارگاه ها بیشتر بوده است ، در خصوص تعداد شبه حوادث نیز این مسئله به مراتب بیشتر است و ضمن این که شبه حوادث که منجر به صدمه به افراد نشده است ، کمتر ثبت و گزارش می شوند و به همین دلیل شبه حوادث که چه بسا هر کدام استعداد ایجاد یک حادثه شدید را نیز داشته باشند ، به صورت حوادث پنهان در کارگاه باقی می مانند و اقدامات اصلاحی نیز در مورد آن ها صورت نمی گیرد .

وی ابراز داشت:  لذا بایستی شبه حوادث را ثبت و گزارش نمود و نسبت به اصلاح موارد غیر ایمن در محیط کار اقدامات لازم را انجام داد و به این ترتیب می توان امیدوار بود که حوادث شدید از راس هرم حوادث حذف شوند و چنین حوادثی در کارگاه اتفاق نیافتند .

۳ آذر ۱۳۹۷ ۱۲:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید