اخبار

مدیرکل تعاون، کار ور فاه اجتماعی استان زنجان :

تلاش برای اشتغال ایثارگران و خانواده معظم شهدا از وظایف و رسالتهای ماست.

تلاش برای اشتغال ایثارگران و خانواده معظم شهدا از وظایف و رسالتهای ماست.
مدیرکل تعاون، کار ور فاه اجتماعی استان زنجان : تلاش و چاره جویی برای اشتغال ایثارگران، خانواده معظم شهدا از وظایف و رسالتهای ماست

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی در جلسه ای که در خصوص تفاهم نامه همکاری فی مابین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، بنیاد شهید و امور ایثارگران و انجمن صنفی دفاتر کاریابی های غیر دولتی در محل این اداره کل برگزار گردید ضمن تبریک ولادت مسعود حضرت رسول اکرم(ص) و سلاله برومندشان حضرت امام جعفر صادق(ع)، چاره جویی برای اشتغال ایثارگران و خانواده معظم شهدا به عنوان جامعه هدف را یکی از وظایف و رسالتهای اداره کل متبوع دانست .

یوسفی بیان داشت: برای پاسخ به نیاز اشتغال مخاطبین مذکور پس از ارزیابی، برنامه ریزی صورت می گیرد.

وی با بیان این که در بخش عمومی حدود 65 هزار شاغل در استان زنجان داریم گفت: با در نظر گرفتن سن بازنشستگی از 20 تا 30 سال و فراهم شدن فرصت های شغلی به تعداد تقریبی 2700 نفر که طبق قانون بیش از یک سوم خروجی ها را نمی توان جذب نمود در نتیجه در حالت خوشبینانه 900 نفر فرصت شغلی در سال فراهم می شود این ظرفیت استان در بخش عمومی و دولتی است.

یوسفی ادامه داد: در بخش خصوصی متوسط فرصت شغلی اعم از سرمایه گذاری های داخلی و خارجی حدود 10 هزار نفر می باشد .

وی افزود: 104 هزار بیمه شده در سال 95 داشتیم که در سال 96 این آمار از مرز 110 هزار نفر گذشت و آمار بازنشسته های تامین اجتماعی نیز 5هزار نفر اعلام شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان اظهار داشت: بر اساس آمارهای موجود که پاسخگوی نیاز ما نیست راهی جز یافتن فرصت از سایر را هها مانند خویش فرمایی و کارآفرینی و هدایت  نیروها به این سمت و سو نداریم.

محمدرضا یوسفی با اشاره به این که تفاهم نامه مذکور شرایط را برای ما فراهم می سازد تا بیش از گذشته با بنیاد شهید و دفاتر کاریابی تشریک مساعی داشته باشیم گفت:امیدواریم با هم افزایی در فضای همدلی برنامه های مناسبی را برای جامعه هدف داشته باشیم.

وی در همین زمینه با ارائه پیشنهاد بومی نمودن این تفاهم نامه مطرح کرد: تفاهم نامه را در سطح شهرستانها به امضای روسای بنیاد شهید، روسای ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعی و کاریابی های فعال در شهرستا نها برسانیم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان مشوق هایی که در این تفاهم نامه پیش بینی شده را بسیار ارزشمند دانست و افزود: فرصت مناسبی برای کارفرمایان فراهم می شود تا هزینه های بیمه ای ایشان تعدیل و هزینه های کلی کاهش یابد و خواستار تشریح مشوق ها در قالب برگزاری همایش شد.

 

۶ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید