اخبار

مدیرکل بنیاد شهید استان زنجان:

دستگاه‌های اجرایی موظف به برقراری کامل بیمه تکمیلی ایثارگران هستند

دستگاه‌های اجرایی موظف به برقراری کامل بیمه تکمیلی ایثارگران هستند
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت:دستگاه‌های اجرایی موظفند خدمات بیمه تکمیلی ایثارگران دستگاه‌های اجرایی را به صورت کامل برقرار کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، علی کاظمی با اشاره به پیگیری بنیاد شهید در اجرای ماده 2 آیین نامه اجرایی فصل سوم قانون جامع خدمات رسانی ایثارگران اظهار کرد: در راستای اجرای این ماده کمیته‌ای به منظور پیگیری بیمه تکمیلی شاغلین و بازنشستگان دستگاه‌های اجرایی استان در بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان تشکیل شده است.
وی افزود: همچنین مصوب شد از طریق سازمان برنامه و بودجه استعلام شرکت‌های بزرگ استان مبنی بر دولتی یا خصوصی تلقی شدن این شرکت‌ها توسط ذی‌حسابی استان پیگیری شده و به ادارات شهرستان ابلاغ شود.
کاظمی با بیان اینکه این آیین نامه به استانداری برای اطلاع رسانی مطلوب به دستگاه‌های اجرایی استان ابلاغ شده است، ادامه داد: بیمه دی برای عقد قرارداد با دستگاه‌های اجرایی استان و زیرپوشش قراردادن ایثارگران مشمول آمادگی داشته، که این موضوع به دستگاه‌های اجرایی استان هم از طریق استانداری و هم از طریق بیمه دی استان اطلاع‌رسانی شده است.
کاظمی با اشاره به اینکه ماده 2 آیین نامه اجرایی فصل سوم قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران طبق جلسه هیأت وزیران در تاریخ 11 مهر ماه سال جاری و به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور مصوب شده است، افزود: طبق این مصوبه از ابتدای آبان ماه سال‌جاری همه دستگاه‌های اجرایی موظفند از محل سرجمع اعتبارات مصوب و در قالب تخصیص اعتبار ابلاغی نسبت به تأمین و پرداخت هزینه بیمه درمان تکمیلی ایثارگران و افراد تحت تکفل ایشان اعم از شاغل یا بازنشسته در دستگاه مربوط اقدام کنند. 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان همچنین بیان داشت:  این مصوبه مشمول همسران و والدین شهدا که شاغل و بازنشسته دستگاه‌ها می‌شوند و حقوق بازنشستگی از بنیاد دریافت می‌کنند، نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه استان زنجان 3 هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، تصریح کرد: ارائه خدمات به خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران استان نیاز به همدلی و هم افزایی سایر دستگاه‌های اجرایی است تا این خدمات به نحو احسن انجام شود.
۶ آذر ۱۳۹۷ ۱۳:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید