اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان:

هم‌وطنان به پیامک‌های غیرمرتبط با طرح حمایتی اعتماد نکنند

هم‌وطنان به پیامک‌های غیرمرتبط با طرح حمایتی اعتماد نکنند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان تاکید کرد: هم‌وطنان برای پیگیری در خصوص جزئیات طرح حمایتی دولت از اقشار کم‌درآمد جامعه، به سامانه پیامکی غیرمرتبط با این طرح اعتماد نکنند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی  گفت: مطابق تصویب نامه هیئت وزیران، اولین مرحله اجرای «طرح حمایت غذایی از اقشار کم‌درآمد جامعه»، توسط وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی از 21 آبان‌ماه امسال عملیاتی شده است.

 

وی با بیان اینکه مرحله اول این طرح شامل مددجویان و مشمولان کمیته امداد و سازمان بهزیستی کشور است، افزود: در این طرح به ازای هر خانوار و بر حسب بعد خانوار از 100 تا 300 هزار تومان، کارت یارانه سرپرست خانوار شارژ خواهد شد. این خانوارها می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد طرح، اقدام به خرید اقلام متنوع مواد غذایی مورد نیاز خود کنند.

 

این مسئول ادامه داد: کالاهای هدف این طرح شامل مواد غذایی نظیر گوشت، مرغ، برنج، حبوبات، روغن و سایر مواد خوراکی مورد نیاز خانوارها است که سرپرستان خانوار با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد طرح، می‌توانند اقدام به خرید این کالاها کنند.

 

یوسفی با یادآوری اینکه فهرست فروشگاه‌های طرف قرارداد این طرح شامل فروشگاه رفاه، فروشگاه سپه، فروشگاه اتکا، فروشگاه افق کوروش، فروشگاه هفت، فروشگاه امکان، فروشگاه اسکاد، فروشگاه فرهنگیان، فروشگاه جانبو، تعاونی مصرف محلی و تعاونی روستایی کشور است، اظهار کرد: در مرحله اول اجرای این طرح از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای در سراسر کشور اقدام شده است تا ضمن دسترسی مناسب شهروندان به این شبکه فروشگاهی، کیفیت کالای ارائه شده به مشمولان نیز تضمین شده باشد.

 

وی با اشاره به اینکه به دنبال آغاز طرح حمایت از اقشار کم‌درآمد جامعه که مطابق تصویب‌نامه هیئت وزیران در حال اجرا است، اخیرا شاهد ارسال برخی پیامک‌ها به مردم هستیم، تصریح کرد: بر این اساس ضمن تاکید بر اینکه هرگونه اطلاع‌رسانی در خصوص این طرح منحصرا توسط مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی انجام خواهد شد، از همه شهروندان درخواست می‌شود به پیامک‌های فاقد اعتبار پاسخ ندهند و شماره کارت و رمز دوم خود را در پاسخ به هیچ پیامکی در خصوص این طرح اعلام نکنند.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: برخی سامانه‌های پیامکی اعلام شده از جمله ۵۰۰۰۴۹۹ هیچ ارتباطی به این طرح حمایتی دولت از اقشار کم‌درآمد ندارد، لذا از هم‌وطنان درخواست داریم هرگونه اطلاع‌رسانی را فقط از طریق مرکز مربوطه و یا پیامک vezart-refa  دنبال کنند.

۷ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید