اخبار

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان:

کارآفرینی، موتور محرک کشور است

کارآفرینی، موتور محرک کشور است
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: کارآفرینی، موتور محرک کشور است.
 
شهرام طهماسبی  اظهار کرد: کشور ما دهمین کشور دنیا به لحاظ ذخایر منابع است و یک درصد جمعیت دنیا را نیز در خود جای داده است ولی متاسفانه تنها 0.5 درصد از سهم اقتصاد جهانی در اختیار ما است که نشان می‌دهد نتوانسته‌ایم به اندازه جمعیت‌مان از اقتصاد سهمی داشته باشیم.


این مسئول ادامه داد: آنچه که لازمه تعالی و پیشرفت است توانایی به کارگیری دو عنصر دانایی و خلاقیت است و در همه کشورهای پیشرفته، کارآفرینی به عنوان ترکیب این دو عنصر حیاتی شناخته می‌شود.


وی افزود: ما اگر بخواهیم سهم اقتصاد کشور را از نیم درصد بالاتر ببریم، بایستی از این دو عنصر و ترکیب آن‌ها در کارآفرینی بهره برده و آن‌ها را در همه قوانین و مقررات خود لحاظ کنیم.


طهماسبی با بیان اینکه تنها یک شخصیت کارآفرین است که می‌تواند شرایط سخت و شکننده را پشت سر بگذارد، تصریح کرد: کارآفرین کسی است که به خود متکی است که خوداتکایی موجب تلاش برای به دست آوردن و انجام دادن می‌شود و زمانی که ما به تحولات مختلف در حوزه‌های مختلف نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که منشأ همه این تحولات، کارآفرینی بوده است.


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان، یادآور شد: در کشورمان نیز اگر بخواهیم به شکوفایی برسیم، چاره‌ای جز تفکرات و رویکرد کارآفرینی نداریم؛ چرا که موتور محرک اقتصاد کشور، کارآفرینی است و موانع کارآفرینی شامل موانع اداری، موانع قانونی و موانع بازدارنده حاصل از محیط فرهنگی می‌شود.


این مسئول خاطرنشان کرد: با کارآفرینی و ایجاد ارزش‌های اقتصادی، عرصه اقتصادی کشور قدرتمند شده و نیازمند نیروی کار جدید و در نتیجه ایجاد اشتغال پایدار خواهد شد.

۸ آذر ۱۳۹۷ ۰۹:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید