اخبار

مدیر کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان :

تعاون راهکاری طلایی برای ایجاد اشتغال

تعاون  راهکاری طلایی برای ایجاد اشتغال
مدیر کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان : توجه به حوزه تعاون در زمینه حل بحران بیکاری و کمک به اشتغال و به کارگیری جوانان مستعد، راهکاری طلایی محسوب میشود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، در آئین افتتاح مجموعه فرهنگی ،هنری و اموزشی شرکت تعاونی شبکه سبز  محمدرضا یوسفی مدیر کل  تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان  با تبریک و تحسین همت والای مدیریت و اعضای این تعاونی به نقش بی بدیل تعاون در اقتصاد اشاره کرد و افزود: امروز ایران در جنگی اقتصادی به سر می‌برد و اقتصاد ما زخم خورده است کارشکنی های کشورهای غربی و آمریکاست و ما باید با تمام قوا و با استفاده از تمام داشته ها برای گذار از بحران اقتصادی کشور استفاده کنیم .

وی تاکید کرد: توجه به حوزه  تعاون در زمینه حل بحران بیکاری و کمک به اشتغال و به کارگیری جوانان مستعد، راهکاری طلایی برای اقتصاد ایران محسوب میشود  .

 یوسفی با اشاره به آمار بیکاری و انواع فرصت های شغلی،افزود:  اقتصاد ایران برای ادامه کار ناچار به چابک‌سازی دولت است و با نگاهی به آمار می‌توان دریافت که ۸۰ درصد اقتصاد کشور در گرو دولت بوده و حدود  ۱۵ درصد در اختیار بخش خصوصی و فقط ۵ درصد در اختیار تعاونی‌ها است  که این آمار اصلا قابل قبول نیست.

مدیر کل  تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان درمورد علل مختلف بیکاری جوانان  تأکید کرد : متاسفانه امروز فرهنگ مدرک گرایی در جامعه حاکم است. این فرهنگ غلط با قانونی نانوشته حکم میکند تا هر دانش آموخته و فارغ التحصیلی که مدرک میگیرد به دنبال بخش دولتی و پشت میز نشینی بوده و از کارهای فنی و تخصصی فراری گردد.

وی ادامه داد: توجه به مدرک باعث شده است که بر اساس آخرین سرشماری در استان زنجان ۳۵ هزار بیکار وجود دارد . لذا برای از بین بردن بیکاری می توانیم با استفاده از سرمایه های خرد و کوچک مردم  در غالب تعاونی ها قدم های بزرگ و مثبتی برداریم.

یوسفی مدیر کل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان در خصوص شرکت شبکه سبز زنجان افزود: شرکت تعاونی شبکه سبز زنجان به عنوان نخستین واحد سیار تلویزیونی شمال غرب کشور به ثبت رسیده و  از لحاظ حرفه ای  ظرفیت بسیار بالایی دارد.

۱۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید