اخبار

ایجاد 905 فرصت شغلی جدید برای مددجویان زنجانی

ایجاد 905 فرصت شغلی جدید برای مددجویان زنجانی
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: با پرداخت 13 میلیارد و 601 میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی 905 فرصت شغلی جدید برای مددجویان کمیته امداد استان زنجان ایجاد شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، به نقل از خبرگزاری فارس، هدایت صفری در دیدار با شجاعی مدیر امور شعب پست بانک استان گزارشی از خدمات اشتغال‌زایی مددجویان زیرپوشش این نهاد از ابتدای سال جاری ارائه کرد.

 مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با بیان اینکه ایجاد اشتغال پایدار و رسیدن به خودکفایی و توانمندی جامعه هدف از اهداف مهم کمیته امداد است گفت: راهبرد اصلی این نهاد توانمندی خانواده‌ها از طریق ایجاد فرصت‌های شغلی است.

صفری ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا پایان آبانماه 905 فرصت شغلی جدید برای خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان با اعتباری بالغ بر 13 میلیارد و 601 میلیون تومان در رشته شغلی مورد علاقه آنها ایجاد شده است، که 362 اشتغال پایدار برای زنان سرپرست خانوار با مبلغی بالغ بر 4 میلیارد و 90 میلیون تومان بوده است.

صفری با بیان اینکه بیش از 95 درصد طرح‌های اشتغال ایجاد شده توسط کمیته امداد استان زنجان بر اساس بازدیدها و بررسی‌های میدانی پایدار هستند، افزود: در همه شهرستان‌ها ناظران و کارشناسان فنی بر اجرای طرح‌های اشتغال نظارت دارند و وجود یک نفر سر ناظر در استان به منظور نظارت بر کار ناظران موجب شده تا طرح‌های ایجاد شده توسط کمیته امداد از پایداری خوبی برخوردار باشند.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان همچنین دارا بودن مدارک فنی و حرفه‌ای و مهارت‌های شغلی را از دیگر موفقیت مددجویان معرفی شده به طرح‌های اشتغال دانست و گفت: کمیته امداد استان زنجان قبل از اجرای طرح‌های اشتغال مددجویانی را که مهارت لازم را ندارند، برای فراگیری مهارت‌های شغلی مورد علاقه، طی تفاهم‌نامه‌ای که با سازمان فنی و حرفه‌ای و سایر مراکز آموزشی دارد معرفی کرده و بعد از فراگیری مهارت اقدام به اجرایی طرح می‌کند.

شجاعی مدیر امور شعب پست بانک استان نیز در این دیدار با قدردانی از تلاش‌های کمیته امداد در محرومیت‌زدایی و ایجاد اشتغال گفت: کمیته امداد و پست بانک در پرداخت تسهیلات هدف مشترکی را دنبال می‌کنند و آن ایجاد اشتغال و توانمندی خانواده‌ها است و پست بانک آمادگی کامل دارد تا در مدت زمان کوتاه با در اختیار قرار دادن تسهیلات به مددجویان کمیته امداد در راستای ایجاد اشتغال از بانک‌های برتر و موفق استان باشد.

۱۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۳:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید