اخبار

در 8 ماه گذشته از سال‌جاری

یک میلیون و 223 نفر ساعت آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای در زنجان ارائه شده است

یک میلیون و 223 نفر ساعت آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای در زنجان ارائه شده است
مدیرکل آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای استان زنجان گفت: در هشت ماه گذشته از سال‌جاری یک میلیون و 223 نفر ساعت آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای در زنجان ارائه شده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا انصاری اظهار کرد: در هشت‌ماه گذشته از سال‌جاری 74 درصد از برنامه‌های پیش‌بینی شده در حوزه آموزش فنی و حرفه‌ای محقق شده است.

مدیرکل آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه تعهد آموزش فنی و حرفه‌ای در هشت ماه گذشته از سال‌جاری 2 میلیون نفر ساعت تعهد این اداره برای ارائه آموزش بوده است، ادامه داد: در سال‌جاری 7 هزار و 410 نفر دوره معادل یک میلیون و 223 نفر ساعت آموزش در این بخش ارائه شده است که نشان از تحقق 61 درصدی تعهد آموزش در مراکز ثابت شهری دارد.

وی با اشاره به اینکه در سال‌جاری تعهد مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در جوار دانشگاه 95 هزار نفر ساعت بوده است، بیان کرد: از این میزان 921 نفر دوره معادل 86 هزار و 485 نفر ساعت آموزش به علاقه‌مندان ارائه شده که شامل 91 درصد از اهداف این تعهد است.

*برگزاری دوره‌های آموزشی فنی‌و‌حرفه‌ای برای عشایر

انصاری با بیان اینکه تعهد آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای در مراکز روستایی 500 نفر ساعت بوده است، عنوان کرد: در هشت ماه گذشته از سال‌جاری 2 هزار و 277 نفر دوره معادل 393 هزار و 267 نفر ساعت در کارگاه‌های روستایی ارائه شده است.

مدیرکل آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای استان زنجان خاطر نشان کرد: در این ایام 32 نفر دوره معادل 7 هزار و 107 نفر ساعت از آموزش‌های ارائه شده در کارگاه‌های عشایری فنی‌و‌حرفه‌ای ارائه شده است.

وی با اشاره به اینکه طی هشت ماه از سال‌جاری 2 هزار و 309 نفر دوره معادل 400 هزار و 374 نفر ساعت در کارگاه‌های روستایی ارائه شده است، بیان کرد: بر این اساس 80 درصد تعهد این بخش برآورده شده است.

*تحقق 79 درصدی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در حوزه آسیب‌های اجتماعی

انصاری با اشاره به اینکه تعهد 202 هزار و 359 نفر ساعت برای کارگاه‌های سیار شهری در نظر گرفته شده است، افزود: در هشت ماهه گذشته از سال‌جاری تعداد یک هزار و 852 نفر دوره معادل 249 نفر ساعت به علاقه‌مندان و حرفه‌آموزان ارائه شده است.

مدیرکل آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه تعهد این اداره در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی 126 هزار و 660 نفر ساعت بوده است، بیان کرد: در این زمینه کارگاه‌های آموزشی ویژه بهزیستی به تعداد 41 نفر دوره معادل 11 هزار نفر ساعت ارائه شده است.

وی ادامه داد: ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در کارگاه‌های شهری و کارگاه‌های آموزشی ویژه بهزیستی نشان از تحقق 79 درصدی ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در این حوزه دارد.

۱۸ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید