اخبار

67 درصد مددجویان کمیته امداد زنجان زنان هستند

67 درصد مددجویان کمیته امداد زنجان زنان هستند
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان گفت: طبق آخرین امار احصا شده، 67 درصد مددجویان تحت حمایت این نهاد را زنان و 33 درصد دیگر را مردان تشکیل می دهند.
 هدایت صفری  افزود: خدمات کمیته امداد به مددجویان در بیش از 91 درصد روستاهای این استان ارائه می شود که به همین منظور طی 2 سال گذشته 42 تفاهم نامه همکاری بین این نهاد وسایر دستگاهها برای استفاده از ظرفیت دستگاههای استان برای کمک به رفع مشکلات و تسریع در امر فقر زدایی منعقد شده است.
وی اظهار داشت: پرهیز از تشریفات زائد، نهادینه شدن فرهنگ درست مصرف کردن، فرهنگ خودکنترلی و نظم و انضباط اداری و تقویت همکاریهای بین بخشی و برون سازمانی ازرویکردهای اولویت دار در امداد استان زنجان است.
این مسئول ادامه داد: :عنصر اعتماد و اطمینان بالاترین کار برای کارگزاران کمیته امدا بشمار می رود و اگر این اعتماد تقویت شود مشارکت خیران در برنامه های امداد افزایش یافته و در نهایت فرهنگ خیر واحسان در جامعه نهادینه می شود.
به گفته صفری فرهنگ خیری و گسترش آن در بین عموم جامعه موجب شده که هم اکنون میانگین سرانه ایتام به 343هزار ومحسنین به 167هزارتومان رسیده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان ادامه داد: کار کمیته امداد فرهنگی است وبرای اینکه بهبود مستمر این کار باید اموزش های اثربخش جدی گرفته شود.
وی خاطر نشان کرد: بامدیریت و نگاه جهادی و تقویت روحیه همدلی وهم افزایی می توان در خدمت به محرومان ونیازمندان جامعه در راستای برطرف کردن بخشی از مشکلات انان گام برداشت.
هم اکنون 34 هزار و 249 نفر تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان هستند، که در مجموع 4.1 درصد جمعیت استان را شامل می‌شود.
۲۵ آذر ۱۳۹۷ ۰۸:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید