اخبار

فعالیت بیش از 2700‌ تعاونی مختلف در زنجان‌

فعالیت بیش از  2700‌ تعاونی مختلف در زنجان‌
مدیرکل تعاون استان زنجان گفت: در حال حاضر 2 هزار و 700تعاونی فعال، غیرفعال و در دست اقدام در استان زنجان وجو

مدیرکل تعاون استان زنجان گفت: در حال حاضر 2 هزار و 700تعاونی فعال، غیرفعال و در دست اقدام در استان زنجان وجود داردموسی متوسلین امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: این تعاونی‌های در بخش‌های مختلف مانند خدمات، صنعت، مسکن، تعاونی مصرف و... در استان زنجان تشکیل شده‌اند.
وی در مورد تعداد شرکت‌های تعاونی غیرفعال در استان زنجان بیان داشت: در حال حاضر حدود 150 واحد از این شرکت‌های تعاونی به صورت غیرفعال هستند.
مدیرکل تعاون استان زنجان ادامه داد: در سال گذشته بیش از 300 شرکت تعاونی در استان تاسیس شده که نشان از اقبال عمومی به بخش تعاون در سطح استان است. وی تعداد اعضای این شرکت‌های تعاونی را 12 هزار نفر اعلام کرد و افزود: این شرکت‌ها زمینه اشتغال زیادی را در استان فراهم کرده‌اند.
متوسلین در ادامه به سند چشم‌انداز 20 ساله کشور و اصل 44 قانون اساسی اشاره کرد و عنوان داشت: وزارت تعاون در این راستا 14 برنامه راهبردی را تنظیم و تدوین کرده است که می‌تواند در رسیدن به اهداف موثر باشد. وی توسعه فرهنگ تعاون را از جمله مهترین برنامه‌های تعاون برشمرد و تصریح کرد: باید با استفاده از ابزار و امکانات و همکاری رسانه‌ها در خصوص مزیت‌های شرکت‌های تعاونی و کار در آن اطلاع‌رسانی و نسبت به ترغیب و جذب افراد به تعاونی‌ها تلاش شود. مدیرکل تعاون استان زنجان اصلاح برخی از قوانین ساختاری را از دیگر برنامه‌های راهبری وزارت تعاون خواند و ابراز داشت: برخی قوانین که محدودیت‌هایی را برای اعضا ایجا می‌کردند، اصلاح می‌شود که در گسترش فرهنگ تعاون و در نیل به اهداف گامی بزرگ است. وی بحث معافیت‌های مالیاتی 25 درصدی، معافیت 20 درصد سهم کارفرما، 20 درصد مزایای بخش تعاون نسبت به بخش خصوصی را از دیگر برنامه‌هایی اعلام کرد که با اجرای این برنامه‌ها شاهد گسترش تعاون در جامعه خواهیم بود.متوسلین افزود: حمایت مالی از شرکت‌های تعاونی و تاسیس بانک توسعه تعاون در این راستا انجام گرفته است.
وی انعقاد تفاهمنامه حمایت‌های لازم به ویژه از تعاونی‌های اشتغالزا را از برنامه‌های انجام شده اعلام کرد و عنوان داشت: در استان زنجان تاکنون با چند دستگاه این تفاهمنامه بسته شده است. مدیرکل تعاون استان زنجان تاکید کرد: در بحث ایجاد تعاونی در بخش کشاورزی، صنعتی و خدمات در صورت وجود متقاضی ما آماده حمایت از آنها در تشکیل تعاونی هستیم.

۲۹ اَمرداد ۱۳۸۸ ۱۰:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید