اخبار

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان خبر داد:

رونمایی از سند توسعه مهارت استان زنجان

رونمایی از سند توسعه مهارت استان زنجان
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان از رونمایی سند توسعه مهارت استان زنجان طی هفته جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری ایسنا، محمد رضا انصاری اظهار کرد: در حال حاضر اداره‌کل آموزش و فنی و حرفه‌ای استان، توسعه آموزش‌های مهارتی خود را در رشته‌های فناوری اطلاعات، برق، الکترونیک و ICT متمرکز کرده‌ است.

وی افزود: طبق هدف‌گذاری که برای توسعه اشتعال در استان انجام شده، وجود نیروی‌های متخصص و دانشجویانی که تخصص بسیار بالایی در رشته‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در استان وجود دارد، زیاد است.

انصاری تصریح کرد: بالغ بر ۴۵ درصد فارغ‌التحصیل استان در رشته‌های فناوری اطلاعات هستند و این عاملی در جهت تمرکز بر روی این رشته‌ها در استان شده‌ است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان در ادامه یادآور شد: رشته‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات و یا رشته‌های مرتبط، می‌توانند در بخش مشاغل خدماتی تاثیر به‌سزایی داشته باشند؛ چراکه اشتغالی که در این بخش می‌توان ایجاد کرد نیاز به سرمایه کمتر دارد اما پردرآمد خواهد بود.

وی گفت: تولید اپلیکیشن‌ برنامه‌های کاربردی و حضور در عرصه فضای مجازی، از جمله راهکارهای درآمدزایی در رشته‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات است که می‌توان ارائه کرد.

انصاری تصریح کرد: در اداره‌کل آموزش و فنی و حرفه‌ای استان فعالیت جدی در رشته فناوری اطلاعات در حال انجام است که هدف از آن این است که بتوانیم با آموزش‌های کوتاه‌مدت مهارتی در سریع‌ترین زمان به محتوا و  درآمدزایی دست یابیم و دوم در فضای مجازی بتوانیم کارآیی لازم را در زمینه انتقال تکنولوژی داشته باشیم.

این مسئول گفت: شبیه‌سازی واقعیت‌ها در دنیای مجازی یکی از تکتولوژی‌های نوینی است که در دنیا از آن استفاده می‌شود که سینما سه‌بعدی و پنج‌ بعدی، بازی‌های مجازی و غیره نمونه‌هایی از این تکتولوژی است.

انصاری خاطرنشان کرد: در اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان برای نخستین‌بار از این تکنولوژی استفاده شده است که نتیجه این تکنولوژی،  تجهیز کارگاه در دنیای مجازی با هزینه کمتر و دوم استفاده از نیروی متخصص در تولید این محتوا بوده‌ است.

وی افزود: استفاده از این تکنولوژی در حوزه گردشگری با عنوان تور مجازی می‌تواند صنعت گردشگری را در خصوص جذب گردشگر متحول کند.

انصاری یادآور شد: تدوین سند توسعه مهارت استان زنجان در هفته جاری رونمایی خواهد شد، هدف از تدوین این سند داشتن یک نقشه راه درست برای رسیدن به اهداف پیش‌ رو است. در این سند نقشه راه و افق چشم‌انداز این اداره‌کل در سال ۱۴۰۰ ترسیم شده ‌است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان خاطرنشان کرد: هدف از ارائه آموزش‌های تخصصی در همه آموزشگاه‌ها در مراکز دولتی و غیردولتی تربیت نیروی‌های متخصص و انجام کار به‌صورت تخصصی است.

۲۷ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید