اخبار

درجلسه کمیته راهبردی طرح ملی کاج مطرح شد:

کاهش 25 درصدی اعتیاد در واحد های تولیدی در دستور کار است.

کاهش 25 درصدی اعتیاد در واحد های تولیدی در دستور کار است.
سرپرست مدیریت اموراجتماعی، اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گفت: از سال 95 طرح کاج، کاهش 25 درصدی اعتیاد در واحد های تولیدی را در بازه زمانی 5 ساله در دستور کار قرار داده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، مرتضی بنیادی بیان داشت: در راستای اجرای طرح کاج (کاربست شیوع شناسی اعتیاد در جامعه کار و تولید)، باهدف بررسی روند پیشرفت طرح مذکور در استان زنجان جلسه کمیته راهبردی طرح ملی کاج در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تشکیل شد.

بنیادی ضمن تشریح طرح مذکور به بیان مطالبی در خصوص انگیزه های اجرای طرح ، نقطه مبداء آن ، روند اجرای تصمیم سازی ، تصمیم گیری ، تحلیل وضع موجود ، هدف گذاری آینده پرداخت.

وی در توضیح طرح کاج گفت: این طرح ماحصل توافق بین معاونت اجتماعی فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دفتر تحقیقات ستاد مبارزه با مواد مخدر است که در جهت برآورد شیوع مصرف مواد مخدر، محرک و داروهای روانگردان در میان کارکنان مراکز صنعتی کل کشور در غربالگری که اواخر سال 93 در کشور در میان بیش از 13 هزار نفر از 609 کارگاه ، با  رویکرد پیشگیرانه ، برای کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از مواد مخدر در جامعه کارگری، به وجود آمده است.

سرپرست مدیریت اجتماعی، اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان در ادامه افزود: در سال 1395 طرح کاج با هدف کاربست نتایج طرح ملی شیوع شناسی اعتیاد ، هم در بُعد کمّی و هم در بُعد کیفی ، کاهش 25 درصدی اعتیاد در واحد های تولیدی را در بازه زمانی 5 ساله در دستور کار قرار داده که در آن، ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان های سراسر کشور محور اصلی اجرا قرار گرفتند.

شایان ذکر است اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با راهبری صحیح این طرح موفق به تاثیر گذاری مثبت در این حوزه شده که یکی از نشانه های موفقیت آن آماده نمودن و همراهی مناسب کارفرمایان برخی واحدهای اثرگذار و پیشرو در اجرای این طرح می باشد.

طرح و بررسی مسائل پیش روی کارشناسان امور اجتماعی شهرستانها و بهبانها در مسیر اجرای طرح کاج از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

 

 

۲ دی ۱۳۹۷ ۱۱:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید