اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان خبر داد:

ایجاد اشتغال برای ۲۹۷۳ نفر در روستاهای زنجان

ایجاد اشتغال برای ۲۹۷۳ نفر در روستاهای زنجان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: از محل طرح‌های تسهیلات پرداخت‌ شده اشتغال روستایی در استان زنجان برای دو هزار و ۹۷۲ نفر اشتغال ایجاد شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی در مصاحبه خبر20 شبکه اشراق  صدا و سیمای مرکز زنجان از ابلاغ پرداخت ۵۰ درصد تسهیلات اشتغال روستایی در استان زنجان از محل ارزی صندوق توسعه ملی خبر داد و گفت: سهمیه استان از تسهیلات ۲۰۰ میلیارد تومان بود که تا کنون ۵۰ درصد تخصیص‌یافته است. 

وی اظهار کرد: سهم استان زنجان از این تسهیلات ۱۰۰ میلیارد تومان بود و بر اساس نرخ مصوب به ریال تبدیل و به متقاضیان پرداخت‌ شده است.

مدیرکل  تعاون،  کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: این میزان تسهیلات در بخش‌های کشاورزی، بازرگانی، صنعتی و خدمات پرداخت می‌شود و استقبال روستاییان از طرح اشتغال روستایی بسیار خوب است. 

یوسفی تاکید کرد: تاکنون بانک‌ها از سرجمع منابع برای هزار و ۴۶۹ طرح با ۱۴۰ میلیارد تومان قرارداد بانکی منعقد کردند که از این منابع تا کنون هزار و ۴۴۱ طرح با ۱۳۵ میلیارد تومان به متقاضیان  پرداخت‌شده و  از محل طرح‌های تسهیلات پرداخت‌شده برای  دو هزار و ۹۷۳ نفر اشتغال ایجاد شده است.

مدیرکل تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه کمیته نظارت استانی با حضور نمایندگان دستگاههای مختلف بصورت مستقیم از طرح ها و عملکرد بانکها بازدید می کنند  اظهار داشت: با توجه به تأکیدات دولت، بر اساس گزارشات ارائه شده، توسط مدیران و برنامه ریزان استانی بیشترین دقت و کنترل در اعطای تسهیلات صورت گرفته است.

یوسفی افزود: در تمام شهرستان‌ها بازرسی از طرح‌ها انجام می‌شود، هدف دولت ایجاد اشتغال است و تزریق این اعتبارات در روستاها به رونق اقتصادی کمک کرده و انگیزه ماندگاری روستائیان را در روستاها بیشتر می‌کند.

۴ دی ۱۳۹۷ ۱۲:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید