اخبار

مشکلی در تامین اعتبار تسهیلات اشتغال در زنجان وجود ندارد

مشکلی در تامین اعتبار تسهیلات اشتغال در زنجان وجود ندارد
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان گفت: امسال هیچ کمبود و مشکلی در تامین اعتبار تسهیلات اشتغال در این استان وجود ندارد و وام های اشتغالزایی بر اساس فرآیندهای تعریف شده در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری ایرنا، محمدرضا آبی‌پور افزود: حمایت از ایجاد و رونق اشتغال در قالب های اجرای بند الف تبصره 18 بودجه، ایجاد اشتغال پایدار روستایی و سیاست های مداخلاتی انجام می شود.
بر اساس تبصره 18 بودجه کشور با هدف اجرای برنامه اشتغال گسترده و مولد با تاکید بر اشتغال جوانان، دانش آموختگان دانشگاهی، زنان و اشتغال حمایتی به دولت اجازه داده می‌شود 100 درصد منابع حاصله از مابه التفاوت قیمت حامل‌های انرژی در سال 1397 نسبت به قیمت این حامل‌ها در ابتدای سال 1396 را به حساب خاصی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز و منابع حاصله را تا سقف 174 هزار میلیارد ریال به شکل وجوه اداره شده و یارانه سود و ترکیب با منابع صندوق توسعه ملی و تسهیلات بانکی در جهت حمایت از طرح‌های تولید، اشتغال و آموزش و کمک به کارورزی جوانان دانش آموخته دانشگاهی پرداخت کند.
آبی پور بیان داشت: سیاستهای مداخلاتی برای رونق اشتغال از طریق ارائه مشوق های بیمه ای، اجرای طرح کارورزی و آموزش در محیط واقعی کار دنبال می شود.
محمدرضا یوسفی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان اظهار داشت: قرار است تا پایان امسال از طریق اجرای برنامه های تکلیفی، 12 هزار و 864 فرصت شغلی در این استان ایجاد شود.
به گفته معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان سال گذشته از طریق اجرای برنامه های تکلیفی و نیز سایر برنامه های دستگاه های اجرایی، 22 هزار فرصت شغلی در این استان ایجاد شد.
۵ دی ۱۳۹۷ ۱۳:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید