اخبار

مرکز مداخله بهزیستی از بروز 263 طلاق جلوگیری کرد

مرکز مداخله بهزیستی از بروز 263 طلاق جلوگیری کرد
مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به فعالیت تاثیرگذار مراکز مداخله طلاق توسط بهزیستی زنجان گفت: از مجموع مراجعات انجام شده به این مرکز 263 مورد منجر به سازش قطعی شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری فارس، محمد محمدی قیداری  اظهار کرد: یکی از آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه بحث طلاق است که در این حوزه بهزیستی استان اقدامات متعددی برای پیشگیری از بروز آسیب انجام می‌دهد.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به رویکردهای بهزیستی استان برای به حداقل رساندن خطر طلاق و دستیابی به روابط رضایت‌بخش از سوی زوجین بیان کرد: در این زمینه مراکز مداخله در خانواده فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه از آغاز سال تا پایان آذر امسال 2 هزار و 35 زوج زنجانی از شعبات خانواده دادگستری به مراکز مداخله در خانواده به منظور کاهش طلاق بهزیستی استان ارجاع شده است، تصریح کرد: به تعداد 263 مورد از این مهم منجر به سازش قطعی از سوی زوجین شده است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان افزود: در این مدت همچنین 4 هزار و 671 مورد خدمات حقوقی به زوجین متقاضی طلاق داده شده است.

محمدی با بیان اینکه طبق ماده ۸۰ سند ششم توسعه، دولت مکلف به کاهش طلاق تا ۲۵ درصد است، تصریح کرد: آنچه مسلم است طلاق و فروپاشی خانواده ضمن بر هم زدن تعادل روانی، عاطفی افراد خانواده و جامعه، منجر به بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی مانند فحشاء، انحرافات جنسی، خودکشی ، فرار از منزل، سرقت، اعتیاد، تکدی‌گری می‌شود که هدف بهزیستی کاهش این آسیب‌ها است.

وی همچنین از فعالیت پنج خودرو سیار در شهرستان‌های زنجان، ابهر، خرم‌دره و خدابنده برای ارائه در خدمات و مداخله در بحران خبر داد و گفت: همچنین اورژانس اجتماعی شهرستان زنجان، سطح یک و شهرستان‌های ابهر و خدابنده، سطح 2 بوده و خرم‌دره و طارم از اورژانس سطح 3 فعال است.

محمدی با اشاره به اینکه از جمله عوامل تاثیرگذار در بحث طلاق اعتیاد، خیانت، بیکاری، نارضایتی زناشویی، مشکلات جنسی، ضرب و شتم، عدم علاقه، ازدواج اجباری و ... است، گفت: هدف بهزیستی از ارائه خدمات مشاوره پیشگیری از طلاق پیامدهای طلاق و آثار سوئی است که طلاق بر سلامت روانی، عاطفی افراد خانواده به ویژه کودکان دارد.

۸ دی ۱۳۹۷ ۰۸:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید