اخبار

کارگران باید از اولین روز اشتغال، بیمه شوند

کارگران باید از اولین روز اشتغال، بیمه شوند
مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان تاکید کرد: کارگران باید از اولین روز اشتغال بیمه شوند.

 مسعود علیاری  اظهار کرد: کارگران از همان روز اول اشتغال مشمول قانون تامین‌اجتماعی هستند و کارفرما هم از همان ماه اول باید نسبت به پرداخت حق بیمه کارگران اقدام کند.


این مسئول با اشاره به این‌که کارفرمایان، طبق ماده ۳۹ قانون تامین‌اجتماعی نسبت به بیمه کارگران اقدام می‌کنند، ادامه داد: بر اساس این قانون، کارفرما مکلف است تا پایان آخرین روز ماه بعد، فهرست و حق بیمه کارکنان را به سازمان تامین‌اجتماعی ارائه کند.


وی افزود: هر فرد پس از آغاز بیمه‌پردازی می‌تواند از سازمان تأمین‌اجتماعی خدمات بیمه‌ای و درمانی خود را در چارچوب قوانین این سازمان مطالبه کند.


علیاری تصریح کرد: در صورتی که کارفرما در زمینه حق بیمه کارگران قصور کند، بیمه شده می‌تواند با اطلاع دادن به نزدیک ترین شعبه یا مرکز ارتباطات مردمی ( ۱۴۲۰) این سازمان، تقاضای خود را در خصوص مراجعه بازرس به محل کار اعلام کند.


مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان یادآور شد: کارفرمایان می‌توانند جهت تسهیل در روند امور، راه‌های پرداخت الکترونیک حق بیمه کارگران را مدنظر قرار دهند. همچنین برای جلوگیری از بروز مشکلات فنی در ثبت اطلاعات بیمه‌ای، کارفرمایان باید لیست پرداخت حق بیمه کارگران را به روزهای آخر موکول نکنند و از اولین روزهای هر ماه نسبت به پرداخت لیست حق بیمه اقدام کنند.


وی خاطرنشان کرد: یکی از راه‌های پرداخت حق بیمه کارگران، پرداخت از طریق پرتال اختصاصی کارفرمایان به نشانی portal.tamin.ir  است. علاوه بر این، کارفرمایان می‌توانند به وسیله کارت شتاب و از طریق سایت بانک رفاه کارگران به نشانی https://sep.shaparak.ir/privateipg/tamin حق بیمه کارگران را پرداخت کنند.

۸ دی ۱۳۹۷ ۱۱:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید