اخبار

لزوم برگزاری جلسات تسهیل و رفع موانع تولید در واحدهای صنعتی مشکل‌دار

لزوم برگزاری جلسات تسهیل و رفع موانع تولید در واحدهای صنعتی مشکل‌دار
استاندار زنجان گفت: ضروری است تا جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در محل کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی و صنعتی مشکل‌دار برگزار شود.
 


، فتح‌الله حقیقی در دیدار با فعالان حوزه صادرات و واردات استان زنجان ، اظهار‌ کرد: مجوز ثبت سفارش واردات بدون انتقال ارز در گمرک زنجان کسب شده است و با توجه به صادرات برخی کالاهای زنجان که از گمرک تبریز انجام می‌شود به دنبال تسهیل در امر صادرات برای صادرکنندگان استانی هستیم.


این مسئول با اشاره به دستاوردهای دیدارهای اخیر با وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس گمرک کل کشور بیان‌کرد: در این دیدار مطالبات گمرکی صادرکنندگان و تجار زنجانی پیگیری شد و برای کسب اجازه ثبت سفارش واردات بدون انتقال ارز از گمرک در زنجان با دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت اجازه کسب شد تا در شرایط ویژه اقتصادی کشور، در امر تجارت استان تسهیل صورت گیرد.


وی افزود: ضروری است تا جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در محل کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی و صنعتی مشکل‌دار برگزار شود؛ چراکه با حضور مستقیم در این واحدها، مشکلات و مسائل مختلف حوزه تولید و صنعت استان احصا و در دیدار با مقامات عالی بررسی و رفع می‌شود.


استاندار زنجان با اشاره به اینکه شناسایی مناطق جدید اکتشاف در حوزه انگوران زنجان، از دیگر موارد در دست پیگیری استان است، تصریح کرد: در مورد نحوه قیمت‌گذاری خاک انگوران و سنگ آهن استان نیز مذاکراتی با وزیر صنعت، معدن و تجارت صورت گرفته است که به محض دستیابی به توافق رسمی، این موارد به تفصیل اعلام خواهد شد.


حقیقی یادآور شد: وزیر صنعت، معدن و تجارت وعده داده است تصمیم‌گیری در مورد همه مواردی که موجب تسهیل در امر توسعه صنعت، معدن و تجارت استان‌ها می‌شود به استانداران واگذار کند، البته برخورداری از جسارت لازم و قدرت ریسک بالا توسط مدیران عرصه تولید و تجارت ضروری است.


نماینده عالی دولت در استان زنجان خاطرنشان کرد: همه موارد و مطالبات مطرح شده از سوی صادرکنندگان و واردکنندگان استان قطعا به صورت ویژه پیگیری و حل و فصل خواهد شد.

۹ دی ۱۳۹۷ ۰۸:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید