اخبار

به میزبانی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان برگزار شد

دوره آموزشی نقش نماز در ارتقاء اخلاق حرفه ای در ​کار

دوره آموزشی نقش نماز در ارتقاء اخلاق حرفه ای در ​کار
مدیرامور اجتماعی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان گفت: دوره آموزشی نقش نماز و معنویت در ارتقاء بینش اعتقادی و اخلاق حرفه ای در ​کاربرگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان در آغاز این دوره آموزشی مدیر کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این دوره آموزشی با برکت ومعنوی با بیان اینکه ترویج فرهنگ نماز کلید حل مشکلات اجتماعی است‌، اظهارداشت: برپایی نماز جماعت در ادارات، روحیه مسئولیت‌پذیری و مردمداری را در کارمندان افزایش می‌دهد.

محمد رضا یوسفی خاطر‌نشان کرد: اقامه نماز جماعت و ترویج آموزه‌های دینی موجب توسعه و گسترش معارف دینی می‌شود.

وی گفت: همه ما وظیفه داریم حرمت‌ها و ارزش‌ها را پاس بداریم و اجازه ندهیم در اعتلا و ارتقای مبانی دینی و ارزشی کوچک‌ترین خللی به وجود آید.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین یوسف مصطفوی با بیان اینکه : نماز مهمترین و با شکوه ترین جلوه عبادت محسوب می شود تا حدی که هیچ عبادتی برای تقرب و نزدیکی عبد به مولا به پایه نماز نمی رسد گفت : تساهل گرایی دینی ، توقعات فزاینده ؛ تعارضات رفتاری و فردگرایی دینی از عوامل افزایش آسیب های اجتماعی می باشد وی همچنین افزود: نماز اصلی ترین و مهم ترین عامل جهت پیوند بنده با خداست واین ارتباط تنها با عبادت خالصانه و بی ریا در مرتبه عالی تحقق می یابد.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفوی تأکید کردند :مراجعه به منابع دینی و مطالعه کتب مذهبی ، ایجاد روابط کاری با مراکز فرهنگی ذیصلاح از عوامل مهم در پیشگیری از آسیب های اجتماعی می باشد و نماز مصداق توبه و کاهش دهنده آسیب  در جامعه می باشد وامنیت و آرامش فردی را به ارمغان می آورد.

وی افزود: «اسلام و قرآن داراى سیستم ترتیبى جهت نیل آدمى به مراتب کمال است که از جمله آنها اقامه نماز مى‏باشد. محور تربیت و تعالى انسان در مکتب اسلام، با توجه به خداوند و در نظر گرفتن موقعیت او و نیز جایگاه خود انسان میسّر است. این توجه با نماز حاصل می شود. نماز هیچ سودى برای خداوند ندارد و اگر هیچ کس در تمامى هستى سر بر آستان او نگذارد، بر دامن کبریایى او گردى نمى‏نشیند. ولى غفلت انسان از خداوند، زمینه سقوط وى به پست‏ترین درجات را فراهم مى‏کند. حال آن که یاد خداوند او را بر طریق مستقیم نگاه مى‏دارد و در طوفان حوادث زندگى و فراز و نشیب آن دست او را مى‏ گیرد.

 

 

۱۱ دی ۱۳۹۷ ۰۹:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید