اخبار

افزایش آمار بیماران خاص و حمایتی زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی در زنجان

افزایش آمار بیماران خاص و حمایتی زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی در زنجان
مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان از رشد 23 درصدی آمار بیماران خاص و حمایتی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی در استان زنجان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت درمان استان زنجان، علی محمدی با اشاره به آمار بیماران خاص و حمایتی تحت پوشش سازمان در استان گفت: آمار بیماران خاص و حمایتی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی در استان زنجان نسبت به سال قبل رشد 23 درصدی داشته است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان مجموع بیماران خاص و حمایتی تحت پوشش این سازمان را یک هزار و 500 نفر اعلام و تصریح کرد: هزینه داروهای بیماران پیوند کلیه را سازمان به صورت کامل پرداخت می‌کند.

وی تصریح کرد: بیماران خاص شامل دیالیز، تالاسمی و هموفیلی  و بیماران حمایتی نیز شامل بیماران MS، شیمی درمانی و پیوند کلیه هستند که تا پایان مهر سال‌جاری بیش از 5 هزار و 277 مورد اقلام درخواستی با هزینه‌ای بالغ بر 57 میلیارد و 359 میلیون ریال به این بیماران پرداخت شده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان همچنین به گستره چتر حمایتی سازمان از قبل از تولد انسان تا بعد از مرگ وی اشاره کرد و افزود سازمان تامین اجتماعی 90 درصد هزینه داروهای مربوط به بیماران  MS و شیمی‌درمانی را تقبل کرده و در این برهه گرانی دارو پرداخت می‌کند.

وی تعداد بیماران خاص تحت پوشش سازمان در استان را 321 نفر و حمایتی را یک هزار و 176 نفر اعلام کرد و گفت: فرانشیز بیماران خاص بصورت رایگان در دریافت خدمات درمانی بر اساس تعرفه دولتی بوده و مابه‌التفاوت تعرفه دولتی و خصوصی بر عهده بیمه شدگان است.

 محمدی در پایان به تعداد خدمات درخواستی بیماران خاص و حمایتی تا پایان مهرماه سال‌جاری نیز اشاره و تصریح کرد: ویزیت پزشکان و خدمات جانبی اعم از داروخانه، پاراکلینیک، بیماران تحت نظر و بستری در بیمارستان‌ها 17 هزار مورد است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 5 درصد رشد را نشان می‌دهد.

۱۳ دی ۱۳۹۷ ۰۸:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید