اخبار

صدور مجوز مهدهای کودک تحت نظارت بهزیستی الکترونیکی می شود

صدور مجوز مهدهای کودک تحت نظارت بهزیستی الکترونیکی می شود
مدیر کل بهزیستی استان زنجان خبر از الکترونیکی شدن صدور مجوز موافقت اصولی مهدهای کودک داد و گفت: صدور پروانه فعالیت ، پروانه تاسیس ، تمدید پروانه فعالیت ، تعویض پروانه فعالیت و صدور المثنی برای مهدهای کودک تحت نظارت بهزیستی استان زنجان توسط دبیرخانه کمیسیون ماده 26 بهزیستی انجام می گردد.
محمد محمدی افزود: باتوجه به سیاستهای دولت جمهوری اسلامی ایران مبنی بر هوشمند سازی و الکترونیکی نمودن اهم فعالیتها جهت تسریع و تسهیل در ارائه خدمات به مردم ، درحال حاضر یکی ازخدمات مربوط به کمیسیون ماده 26درجهت صدور مجوز موافقت اصولی برای متقاضیان مهدهای کودک با همکاری پیشخوانهای دولت در سراسر کشور به صورت الکترونیکی انجام خواهدشد.

وی با اشاره به اینکه که متقاضیان فوق الاشاره بایستی در مرحله اول در سامانه ثبت نام نمایند اظهار نمود: ثبت نام  اولیه متقاضیان در پیشخوان دولت به آدرس www.g4b.ir صورت می پذیرد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: نتایج مراحل انجام کارتوسط پیشخوان دولت ازطریق پیامک به متقاضی ابلاغ گردیده و در نتیجه  فرایند انجام کار و مراحل مربوطه توسط حوزه  مراکز وموسسات غیردولتی بهزیستی استان زنجان پیگیری می گردد.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان ،  دریافت کد رهگیری و انتخاب دفتر پیشخوان  توسط متقاضی در سامانه ، مراجعه حضوری متقاضی به دفترپیشخوان انتخاب شده در سطح استان ،  ارائه مدارک و فرم های استعلام به متقاضی توسط دفتر پیشخوان و دریافت و ثبت اطلاعات مدارک متقاضی توسط دفتر پیشخوان درسامانه را از روند انجام کار این مهم بر شمرد و تصریح نمود: ارجاع الکترونیکی پرونده به کارتابل دبیرخانه کمیسیون ، - ارجاع توسط دفتر دبیرخانه کمیسیون ماده 26 بهزیستی به واحدهای بررسی کننده در سازمان بهزیستی استان ، کارشناس مربوطه ، معاونت تخصصی، گزینش،  و حراست را از دیگر فرآیند کمیسیون و اعلام نتیجه نهایی به متقاضی توسط پیشخوان دولت عنوان نمود.

محمدی با اشاره به وجود 32 مهد کودک دارای رتبه 1 تا 4 ستاره تحت نظارت بهزیستی استان زنجان یادآور شد: در حال حاضر 153 مهد کودک شهری و روستایی در سطح استان زنجان فعالیت می نمایند که از این تعداد 90 مهد کودک شهری و حاشیه و 63 مهد کودک روستائی می باشند.

وی گفت: با توجه به ماده 26 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت وظیفه صدور پروانه فعالیت 13 گانه مرتبط با اهداف بهزیستی در استان به حوزه هماهنگی و نظارت بر مراکز غیر دولتی واگذار شده است و در این راستا اقداماتی از جمله  تاسیس دبیر خانه کمیسیون ماده 26  ، آماده سازی پرونده برای طرح درکمیسیون ،  طرح و بررسی پرونده های متقاضیان در کمیسیون   ،  صدور پروانه فعالیت ،  نظارت بر فعالیت ، تمدید و ابطال پروانه مراکز غیر دولتی توسط این نهاد حمایتی در دبیرخانه کمیسیون ماده 26 بهزیستی استان زنجان صورت می پذیرد.

وی نقش مهدهای کودک در تربیت کودکان را مهم و اساسی عنوان نمود و افزود: برای رشد و تربیت صحیح کودکان باید محیطی امن و عاری از هرگونه انحراف فراهم کرد.

وی گفت: متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت بهزیستی استان زنجان به نشانیwww.zanjanbehzisti.ir قسمت اطلاعیه ها ( دفاتر پیشخوان ) نسبت به این مهم اقدام نمایند.
۱۹ دی ۱۳۹۷ ۱۰:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید