اخبار

اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان برگزار کرد:

کارگاه آموزشی پیشگیری از مصرف دخانیات برای جامعه هدف

کارگاه آموزشی  پیشگیری از مصرف دخانیات برای جامعه هدف
سرپرست مدیریت امور اجتماعی اداره کل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از مصرف دخانیات در دیماه سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان،‌ مرتضی بنیادی گفت: در راستای اجرای طرح کاج (کاربست شیوع شناسی اعتیاد در جامعه کار و تولید)، کارگاههای آموزشی " پیشگیری از مصرف دخانیات ( سیگار و قلیان ) " در دیماه سالجاری توسط  حوزه امور اجتماعی  اداره کل متبوع برای بهبان های واحدهای تولیدی و صنعتی استان برگزار گردید.

بنیادی هدف از برگزاری این گونه کارگاهها  برای جامعه هدف را کاهش درصد مبتلایان به مصرف دخانیات و ارائه راهکارهای مناسب جهت  پیشگیری از ابتلا به اعتیاد و درمان این بیماری خانمان سوز عنوان کرد.

سرپرست مدیریت امور اجتماعی اداره کل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تاکید کرد: بهبان های واحدهای تولیدی و صنعتی استان مکلفند دوره های آموزشی پیشگیری از مصرف دخانیات ( سیگار و قلیان ) " را برای کارگران واحدهای خود برگزار نمایند.

 گفتنی است در این کارگاه ها ضمن اشاره به خطرات مصرف  سیگار و قلیان وعوارض جبران ناپذیری که  بر روی سلامت فرد دارند،  مطالبی از سوی مدرسین این دوره ها به شرح ذیل بیان شد:  مصرف مواد دخانی بر تمام قسمت‌های بدن و همه اندام‌ها تاثیرگذار است. مهم‌ترین آن، عروق بدن است. عوارض قلیان چند برابر سیگار است. قلیان سرطان زبان را افزایش می‌دهد و این عارضه در افرادی که قلیان می‌کشند بیشتر از سیگاری‌ها اتفاق می‌افتد. قلیان و سیگار ابتدا در دستگاه تنفس فوقانی ایجاد عوارض می‌کنند و بیماری لثه ، آلرژی بینی ، سرطان دهان ،  حنجره و... را افزایش می‌دهند.

۱۹ دی ۱۳۹۷ ۱۲:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید