اخبار

ایجاد و تثبیت 36 هزار شغل در استان زنجان

ایجاد و تثبیت 36 هزار شغل در استان زنجان
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: از محل تبصره 18 قانون بودجه سال 97، باید 36 هزار فرصت شغلی ایجاد و یا تثبیت شود.

شهرام طهماسبی در نشست مدیران استان با اصحاب رسانه، اظهار کرد: اعتبارات عمرانی امسال استان، ۳۵۴ میلیارد تومان بود که با ۸ درصد افزایش به ۳۸۳ میلیارد تومان رسیده است و این در حالی است که میانگین کشوری رشد اعتبارات عمرانی 8.7 درصد است.


این مسئول ادامه داد: اگر از شاخص‌های مختلفی از قبیل مساحت، جمعیت، پروژه‌های اولویت‌دار و ... سهم زنجان در بودجه عمرانی همان 8 درصد درنظر گرفته می‌شود و هشت‌دهم درصدی که بودجه عمرانی زنجان نسبت به میانگین کشوری کم دارد، قریب به 25 میلیون تومان در بودجه استان تاثیر دارد، که رقم قابل توجهی نیست.


وی با بیان اینکه به جای بحث در مورد هشت‌دهم درصد بودجه عمرانی که قابل توجه نیست، باید به دنبال سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در استان باشیم، افزود:   در اجرای پروژه‌های نیمه‌تمام استان، پروژه‌های مهم باید در اولویت اجرا قرار گیرد و ۴۰ پروژه مهم نیمه‌تمامی که در استان احصا شده، باید مقصد نظام فنی و اجرایی باشد. در حال حاضر کشور در شرایط ویژه‌ای است و این شرایط مدیریت خاص خود را در صرف بودجه می‌طلبد.


طهماسبی در رابطه با تبصره 18 قانون بودجه سال 97، تصریح کرد: برنامه اشتغال مدنظر تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۷ مورد توجه ستاد اقتصاد مقاومتی است و علاوه‌ بر امسال، این مبحث در لایحه ۹۸ نیز مدنظر قرار گرفته است البته باید توجه داشت که برخی برنامه‌های بودجه 97 با تاخیر زمانی ابلاغ شده که باید در ۶ حوزه اصلی برای پایداری اقتصاد اقدام شود.


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان، یادآور شد: از محل تبصره 18 قانون بودجه 97 باید، 36 هزار فرصت شغلی ایجاد و یا تثبیت شود که این به شرایط استان و سیاست‌های ابلاغی بستگی دارد که مبلغ آن ۱۴۰۰ میلیارد تومان است که ۴۰۰ میلیارد تومان منابع از بخش دولتی و ۱۰۰۰ میلیارد تومان آن منابع بانکی در نظر گرفته شده است

۲۰ دی ۱۳۹۷ ۰۸:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید