اخبار

استاندار زنجان از پرستاران بیمارستان امام حسین(ع) تجلیل کرد

استاندار زنجان از پرستاران بیمارستان امام حسین(ع) تجلیل کرد
​استاندار زنجان طی مراسمی از پرستاران بیمارستان امام حسین(ع) تجلیل کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری ایسنا، فتح‌الله حقیقی  در مراسم روز پرستار، اظهار کرد: پرستاران باید افتخار کنند که زینب کبری (س) الگوی آن‌ها باشد. کسی می‌تواند پرستار باشد که صبر و حوصله و متانت داشته باشد، افرادی که صبر کافی ندارند نمی‌توانند پرستاران خوبی باشند. همه پرستاران ما افراد قانع و صبوری هستند، علی‌رغم مشکلات حوزه پرستاری با صبر خود خدمات ارزشمندی به جامعه ارائه می‌دهند.

 

استاندار زنجان ادامه داد: پرستاران، پزشکان و گروه‌های پزشکی شغل‌شان بسیار ارزشمند است و واسط بین خدا و مردم هستند. پرستاری شغل بسیار سختی است و با بیماری‌های متعدد سر و کار دارند ولی پرستاران ارج و قرب زیادی نزد خداوند دارند.

 

وی افزود: واقعیت‌های پرستاری هنوز جا نیفتاده و باید روی آن تعمق و فرهنگ‌سازی کنیم و جایگاه پرستاری را مرور کنیم. امروز پرستاری در حوزه بالینی و عمومی، تخصص است و اگر پرستاری وجود نداشته باشد، پزشکان نمی‌توانند زمینه را برای درمان فراهم کنند.

 

حقیقی با تاکید بر اینکه اغلب ما هنوز نگاه متفاوتی به پرستاران و این شغل داریم، تصریح کرد: امروز پرستاری به معنای مدیریت صفر تا صد بیماری و جراحی است. باید جایگاه پرستاری را به‌عنوان مدیر و متخصص نگاه کنیم.

 

استاندار زنجان یادآور شد: در دولت فعلی، از نظر افزایش سرانه تخت‌های بیمارستانی، جهش‌های خوبی داشته‌ایم. زنجان قطب ششم پزشکی کشور است و بدون شک، سرانه تخت طی سال‌های گذشته افزایش چشم‌گیری داشته است ولی به تناسب چنین افزایشی، تعداد پرستار افزوده نشده است و بین دو مقوله تناسب لازم وجود ندارد.

۲۳ دی ۱۳۹۷ ۰۹:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید