اخبار

بررسی روند پرداخت کمک جبرانی به گروههای هدف استان

بررسی روند پرداخت کمک جبرانی به گروههای هدف استان
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از بررسی روند پرداخت کمک جبرانی به گروههای هدف استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان زنجان،‌محمدرضا یوسفی در این جلسه که با عنوان در کمیته " بسته پرداخت کمک جبرانی و حمایت غذایی از گروههای کم درآمد جامعه" و با حضور آبی پور، مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری برگزار گردید گفت: این کمیته با هدف برنامه ریزی و هماهنگی جهت اجرای دستورالعمل بسته پرداخت کمک جبرانی و حمایت غذایی از گروههای کم درآمد جامعه"در سطح استان تشکیل شده است.

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی  استان  بیان داشت: باتوجه به پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دستورالعمل بسته پرداخت کمک جبرانی و طرح حمایت غذایی به گروه های کم درآمد جامعه را هیات وزیران در جلسه 27/8/97 تصویب نمود.

یوسفی افزود: همچنین براساس تصویب نامه هیئت  وزیران، بسته حمایتی شامل بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری، لشگری و صندوق فولاد و در مراحل بعدی کارمندان دولت، مستمری بگیران بنیاد شهید و امور ایثارگران، بیمه شدگان تامین اجتماعی که( مبلغ دو میلیون ریال ) به حساب آنان واریز خواهد شد.

وی در ادامه گفت: مشمولین طرح کارکنان رسمی و پیمانی کشوری و لشگری، کارکنان قراردادی و کارکنان شرکتی دستگاههای اجرایی که از محل منابع عمومی، حقوق دریافت می کنند و جمع مبلغ مندرج در آخرین حکم کارگزینی برای کارکنان رسمی و پیمانی همچنین مبلغ ماهیانه قرارداد منعقده برای کارکنان قراردادی و شرکتی، کمتر از سی میلیون ریال است.

محمد رضا یوسفی با اشاره به این که وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی موظف است برای حمایت غذایی مددجویان بهزیستی و کمیته امداد  امام خمینی ( ره )، باهمکاری سازمان برنامه و بودجه کشور اقدام نماید اظهار داشت: در حال حاضر  پانزدهمین مرحله از طرح حمایت غذایی به مستمری بگیران و مدد جویان بهزیستی و کمیته امداد امام(ره)استان در آبان ماه سال 97 اجرا گردیده است.

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی  استان زنجان گفت: فروشگاههای زنجیره ای طرف قرار داد این طرح عبارتند از : افق کورش ، هفت ، رفاه ، اتکا، جانبو ، اتحادیه های فرهنگیان ، تعاون روستایی ، اسکاد ، سپه ، امکان ، شهروند ، تعاونی مصرف محلی ، که با عنایت به هماهنگی های بعمل آمده توسط این اداره کل  در مناطق دورافتاده استان حدودا"تعداد 50 فروشگاه دیگر نیز ، در اجرای طرح مشارکت می نمایند.

آبی پور، مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان نیز در این جلسه اظهار داشت:  

با توجه به شرایط اقتصادی موجود، اجرای طرح حمایت غذایی برای اقشار کم درآمد جامعه، از برنامه های ضروری دولت می باشد و باید تمامی دستگاههای اجرایی بایستی همکاری های لازم را بایکدیگر در این زمینه بعمل آورند تا رضایت عمومی در این خصوص تامین گردد.

 

۲۳ دی ۱۳۹۷ ۰۹:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید