اخبار

تلاش دولت بر رفع فقر مطلق و توسعه اشتغال متمرکز است

تلاش دولت بر رفع فقر مطلق و توسعه اشتغال متمرکز است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: تلاش دولت تدبیر و امید با تبعیت از ایده «توانمندسازی برای مقابله با فقر»، بر رفع فقر مطلق و توسعه اشتغال متمرکز است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی  در جلسه شورای هماهنگی دستگاههای استانی تابعه وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی افزود: کاهش آسیب های اجتماعی، افزایش امنیت شغلی و توسعه اشتغال برای زنان از جمله اولویت های دستگاههای تابعه وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در استان است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع صندوق‌های بازنشستگی و فقدان پایداری مالی آنها اشاره کرد و ادامه داد: بنگاه‌داری در صندوق‌های بازنشستگی همواره مورد انتقاد بوده و باعث عدم شفافیت ‌های بسیار شده است از اینرو برنامه مدونی برای جهت‌ دهی از بنگاه‌داری این صندوق ها به سمت سهام داری و اصلاح وضعیت اقتصادی آنها برای تقویت اقتصاد مقاومتی در دستور کار است.
یوسفی در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت بخش تعاون اشاره کرد و گفت: بخش تعاون، منطقی ‌ترین و بنیادی ‌ترین راه ‌حل استقرار عدالت و نجات ‌بخش کشور از لحاظ اقتصادی در شرایط امروزی و کاهش وابستگی به منابع نفتی است.
وی با بیان اینکه بر اساس اصل 44، سهم بخش تعاونی باید در اقتصاد کشور به ۲۵ درصد برسد، اظهار داشت: این در حالی است که در شرایط حاضر تعاونی‌های کشور حداکثر ۵ درصد از اقتصاد کشور را به خود اختصاص داده‌اند.
این مسئول خاطرنشان کرد: برای توسعه بخش تعاون، تقویت اتاق تعاون به عنوان پارلمان بخش تعاون، کمک به احیا تعاونی های راکد و متوقف، ترویج فرهنگ و دانش تعاون از طریق نیازسنجی و اجرای برنامه‌های آموزشی و گسترش نقش حوزه تعاون در بخش اشتغال از برنامه های عمده در استان است.
به گفته مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در زمان حاضر از چهار هزار و 420 شرکت تعاونی ثبت شده در این استان، یکهزار و 106شرکت فعال هستند.

در این جلسه گزارشی از اقدامات به عمل آمده در خصوص کودکان کار و کودکان بازمانده از تحصیل توسط محمدی، مدیرکل بهزیستی استان ارائه شد.

در پایان برنامه های و فعالیت های پیش بینی شده برای دهه فجر انقلاب اسلامی سال جاری نیز توسط بنیادی، سرپرست مدیریت امور اجتماعی اداره کل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان زنجان قرائت شد و با ارئه پیشنهاداتی از سوی اعضا حاضر در جلسه تصمیماتی اتخاذ گردید.

 

 

۲۶ دی ۱۳۹۷ ۰۸:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید