اخبار

بهزیستی در برنامه ششم راهبرد سلامت‌محوری را دنبال می‌کند

بهزیستی در برنامه ششم راهبرد سلامت‌محوری را دنبال می‌کند
مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه بهزیستی متولی سلامت اجتماعی است گفت: این نهاد در قالب برنامه ششم توسعه کشور مسئولیت و ماموریت تامین سلامت اجتماعی در کشور را عهده‌دار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از سایت خبری بهزیستی زنجان ، محمد محمدی بابیان این خبر افزود: بهزیستی با سه رویکرد اطلاع رسانی و آگاه سازی جامعه ، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و معلولیتها و توانمند سازی معلولین و ایجاد بستر اشتغال فعالیت می نماید.

وی ادامه داد: بهزیستی همچنین اهتمام بر آگاه سازی و اطلاع رسانی در زمینه آسیبهای اجتماعی از جمله اعتیاد ؛ طلاق و حاشیه نشینی را در دستور کار خود دارد.
محمدی با اشاره به وجود 13 مرکز اقامتی افراد دارای اختلال مصرف مواد مخدر ویک  مرکز  شلتر برای معتادین کارتن خواب و بی سرپناه خاطر نشان کرد: امسال و با  اغازفصل سرما نزدیک به 120 معتاد متجاهر با مراجعه به شلتر دارای سرپناه شده اند. 
مدیر کل بهزیستی استان زنجان تصریح نمود: بهزیستی از بدو تولد تا زمان سالمندی خدماتی برای جامعه هدف خود در برنامه دارد که در این راستا ارایه مشاوره ژنتیک و زوجینی که در شرف ازدواج هستند یکی از مواردی است که بهزیستی اهتمام ویژه ای به آن دارد و خانواده ها با جدی گرفتن این مساله میتوانند تا حد قابل توجهی از تولد نوزاد معلول جلوگیری کنند.
وی گفت: در حال حاضر تعداد ۲۸ هزار و ۶۰۰ خانوار تحت پوشش بهزیستی استان هستند که از این تعداد 14 هزار و شش صد نفر مستمری بگیر ومابقی نیز از سایر خدمات موردی این نهاد حمایتی بهره مند می گردند.

۲۶ دی ۱۳۹۷ ۱۰:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید