اخبار

توجه ویژه به تثبیت اشتغال و کنترل نرخ بیکاری در بودجه سال 98

توجه ویژه به تثبیت اشتغال و کنترل نرخ بیکاری در بودجه سال 98
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ‌زنجان گفت: در بودجه سال 98توجه ویژه به تثبیت اشتغال و کنترل نرخ بیکاری شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری موج رسا،شهرام طهماسبی با اشاره به اینکه در بودجه سال 98 تفکراتی شکل گرفته که ناشی از شرایط اقتصادی است که جامعه جهانی با آن مواجه است اظهار کرد: با خروج آمریکا از برجام ما ناچاریم اقتصادمان را با شرایط دیگری به پیش ببریم.

وی تصریح کرد: این برنامه‌ها ملاحظات و مسائلی دارد که تلاش شده در برنامه 98 دیده شود تا نمایندگان در مجلس شورای اسلامی نیز برنامه‌هایی که دولت پیش‌بینی کرده را به شکلی پیش ببرند تا ما بهترین خروجی‌ها و کمترین تغییرات را داشته باشیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ‌زنجان ابراز کرد: باید به نوعی بتوانیم برنامه‌هایی که تعیین شده و اهداف کلی و پیش‌بینی‌هایی که در لایحه بودجه سال آینده در نظر گرفته شده را تحقق بخشیم.

وی با اشاره به اینکه رویکرد‌های خاصی برای بودجه سال آینده در نظر گرفته شده است کرد: بحث پایداری در برابر تحریم‌ها، شفافیت انضباطی در بودجه، توجه به مباحث زیست محیطی، مباحث فرهنگی و حمایت از معیشت عمومی از جمله رویکرد‌هایی است که در بودجه سال آینده در نظر گرفته است.

طهماسبی با اشاره به اینکه تثبیت اشتغال و کنترل نرخ بیکاری نیز از دیگر برنامه‌هایی است که دولت به صورت ویژه در بودجه سال 98 مورد توجه خود قرار داده است افزود: افزایش حقوق کارمندان به ویژه در حوزه بازنشستگی از دیگر برنامه‌های دولت در بودجه سال آینده بوده و دولت 2 هزار میلیارد تومان بابت کسانی که حقوق آنها کمتر از 2 میلیون تومان در ماه است در نظر گرفته تا حقوق این افراد به مرز دو میلیون تومان افزایش یابد.

 

طهماسبی حمایت از معیشت عمومی را از دیگر برنامه‌های دولت در بودجه سال آینده دانست و افزود: استمرار طرح مقابله با فقر مطلق نیز از دیگر رویکرد‌های بودجه سال آینده بوده که به آن توجه شده است.

وی با اشاره به اینکه طرح تحول سلامت نیز به همان شکلی که در گذشته بوده سال آینده نیز استمرار پیدا خواهد کرد گفت: همچنین پرداخت یارانه‌های نقدی نیز استمرار دارد و طرحی هم در خصوص حذف افرادی که درآمد بالایی دارند در نظر گرفته شده و مبلغی که از حذف یارانه برخی‌ها صرفه جویی می‌شود این مبلغ مجددا به چرخه پرداخت یارانه اشخاصی که جزو دهک‌های پایین جامعه هستند در نظر گرفته می‌شود.

۲۷ دی ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید