اخبار

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان خبرداد

بخشودگی یک سوم بدهی های واحدهای تولیدی زنجان

بخشودگی یک سوم بدهی های واحدهای تولیدی زنجان
مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان گفت: یک سوم از بدهی های واحدهای تولیدی بخشوده و ما بقی تقسیط شد که کمک بزرگی به بخش تولید بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری موج رسا، مسعود علیاری  اظهار داشت: استان زنجان در سال گذشته،دارای بالاترین آمار بیمه شدگان اجباری در طی 60 سال گذشته بود.

وی با بیان اینکه تعداد بیمه شدگان استان زنجان در سال گذشته، به 111 هزار نفر رسید،خاطرنشان کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشت.

این مسئول با اشاره به خروج 4 هزار نفر از طریق بیمه مشاغل سخت و زیان آور و بازنشستگی عادی در استان زنجان،یادآور شد: بالاترین میزان کارگاه های فعال نیز در سال گذشته در زنجان ثبت شد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان ادامه داد: استان زنجان با ثبت 13 هزار و 721 کارگاه صنعتی، صنفی، خدماتی و کشاورزی بالاترین میزان را در این زمینه در طی 15 سال گذشته داشت.

علیاری ادامه داد: تعداد کارگاه های استان زنجان در حال حاضر 14 هزار و 110 کارگاه ثبت شده است.

وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی بر اساس وظایف قانونی مشکلات گسترده تر و تعهدات سنگینی تری را برعهده دارد، افزود: در حال حاضر این سازمان در زنجان 120 میلیارد تومان در بخش مستمندی و درمان پرداخت می کند.

این مسئول با اشاره به اینکه قسمتی از مشکلات مربوط به تعهدات قانونی است، یادآور شد: به دلیل مساعدت هایی که از بخش تولید می شود،در پرداخت ها با مشکل مواجه می شویم.

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه طی دو سال گذشته استان زنجان بیشترین بخشودگی جرائم را در سطح کشور ثبت کرد، افزود: یک سوم از بدهی های واحدهای تولیدی بخشوده و ما بقی تقسیط شد که کمک بزرگی به بخش تولید بود.

علیاری با اشاره به طلب 250 میلیارد تومانی این سازمان،گفت:با وجود مشکلات برای کمک به بخش تولید و اشتغال در خدمت صنعتگران هستیم.

۲۷ دی ۱۳۹۷ ۱۱:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید