اخبار

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان:

کاهش زمان فرآیند رسیدگی در هیات تشخیص در سال 97

کاهش زمان فرآیند رسیدگی در هیات تشخیص در سال 97
مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: میانگین زمان فرآیند رسیدگی در هیات تشخیص براساس برنامه تعیین شده از سوی وزارت متبوع در سال 97 کاهش داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، هومن امیدوار اظهار داشت: با توجه به  بحث زمان فرآیند رسیدگی در هیات تشخیص، طبق گزارش آماری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ، 18 درصد میانگین برنامه تعیین شده  از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال 96، به 17 درصد در 3 ماهه اول سال 97 رسیده است که این نشان دهنده کوتاه شدن زمان فرآیند رسیدگی در هیات تشخیص است.

امیدوار این روند را مرهون  تلاش، سرعت عمل و همچنین تخصص کارشناسان هیات تشخیص حوزه روابط کار اداره کل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان زنجان دانست.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با این توضیح که  اگر اختلافی بین افرادی که تابع قانون کار هستند به وجود آمد و نتوانستند از طریق گفت و گو و رضایت از هم آن را برطرف کنند، باید به مراجع حل اختلاف کار مراجعه کنند. کسی که می‌خواهد دعوایی را مطرح کند باید به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی محلی که کارگاه در آن واقع است رجوع کند،‌افزود: رسیدگی به اختلافات کار، با تقدیم دادخواست به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز می‌شود. پس از ارایه دادخواست، دادخواست سریع ثبت می‌شود.

امیدوار همچنین بیان داشت:  دلیل این که دعواهای کار و کارگری در دادگاه مطرح نمی شود و هیات‌های خاصی باید به این دعواها رسیدگی کنند این است که باید در مورد رسیدگی به پرونده‌های کار، اصل تخصص جاری باشد. به همین دلیل اعضایی که در هیات‌ها به این نوع پرونده‌ها رسیدگی می‌کنند دارای تجربه و تخصص لازم هستند. علاوه‌بر این اصل سرعت هم اهمیت دارد.
افرادی که در دعواهای کاری درگیر هستند یا کارگرند که هر روز تأخیر در کارشان مساوی با دستمزد نگرفتن است یا کارفرما هستند که معطل ماندن برای رسیدگی به پرونده به ضررشان تمام می‌شود؛ بنابراین ترافیک پرونده‌ها در دادگاه به ضرر همه افراد درگیر در دعوای کار است.

 

۲۹ دی ۱۳۹۷ ۱۲:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید