اخبار

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران زنجان خبر داد

ارائه تسهیلات اشتغالزایی به 143 ایثارگر زنجانی

ارائه تسهیلات اشتغالزایی به 143 ایثارگر زنجانی
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران زنجان از ارائه تسهیلات اشتغالزایی به 143 ایثارگر زنجانی خبر داد. ​ ​ ​

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، علی کاظمی ضمن تقدیر از توجه مسؤولان استانی به جامعه ایثارگری و تقاضای اهتمام لازم به شرایط خاص موضوع اشتغال، با اشاره به اینکه 2 هزار و 331 نفر از جامعه ایثارگری استان بیکار هستند، اظهار داشت: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در سال 1397 به تعداد 189 فقره وام تسهیلات اشتغال جذب، و از این تعداد وام به 143 نفر تسهیلات اشتغال پرداخت کرده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران زنجان با بیان اینکه 178 نفر از جامعه هدف بنیاد شهید استان نیز از طریق آزمون وارد دستگاه‌های دولتی شده‌اند، ادامه داد: در بخش خصوصی نیز بر اساس تصمیم دولت خدمتگذار سهمیه 25 درصدی ایثارگران در صورت داشتن استخدام اعمال می‌شود.

وی تاکید کرد: جامعه هدف بنیاد صرفا ورود به دستگاه‌های دولتی و پشت میز نشینی را برای اشتغال مدنظر قرار ندهد و در راستای کارآفرینی که دولت هم تسهیلات مناسب را برای حمایت از این قشر پیش‌بینی کرده، در برنامه‌ریزی خود لحاظ کرده و علاوه بر اشتغال خودشان نسبت به بکارگیری و اشتغال دیگران هم اقدام کنند.

کاظمی در خصوص حمایت از طرح‌های اشتغالزایی در سال 1397 نیز یادآور شد: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در سال‌جاری از 111 طرح شهری و 38 طرح روستایی که توسط ایثارگران ارائه شده، حمایت کرده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران زنجان با بیان اینکه موضوع اشتغال در همه خانواده‌ها که ایثارگران هم جزئی از آنها می‌باشند به عنوان دغدغه فکری والدین قرار گرفته است، اضافه کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران در راستای رفع این مشکل با رایزنی‌هایی که انجام می‌دهد سهم 25 درصدی ایثارگران از استخدام‌ها را پیگیری و به سرانجام می‌رساند.

وی ادامه داد: برای تحقق این امر لازم است ایثارگران واجد شرایط در آزمون‌های استخدامی اعلامی از سوی دستگاه‌های اجرایی شرکت و در صورت کسب امتیاز لازم علمی با ایثارگران دیگر به رقابت پرداخته و پس از طی مراحل مصاحبه و گزینش به استخدام دولت درآیند. 

کاظمی همچنین از برگزاری ششمین امتحان مشترک استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور در ایام باقیمانده از سال 1397 خبر داد و گفت: سهم بنیاد شهید هم در این آزمون قابل توجه است و فرزندان شهدا و جانبازان 70 درصد می‌توانند سهمیه بنیاد را در این آزمون انتخاب کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران زنجان اضافه کرد: سایر فرزندان مربوطه هم از سهم دستگاه‌های دیگر انتخاب و به استخدام دولت درخواهند آمد.

۲ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید