اخبار

مدیرکل بهزیستی استان زنجان خبر داد

بهره‌مندی 11 هزار معلول زنجانی از خدمات «CBR»

بهره‌مندی 11 هزار معلول زنجانی از خدمات «CBR»
مدیرکل بهزیستی استان زنجان از بهره‌مندی 11 هزار معلول زنجانی از خدمات «CBR» خبر داد و گفت: این طرح مبتنی بر توانمندسازی و ایجاد اشتغال فرد معلول در حال اجرا است.

محمد محمدی قیداری اظهار کرد: یکی از موضوعات مهمی که بهزیستی همواره پیگیر آن بوده و هست احیای حقوق معلولان در جامعه است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم در راستای حمایت از معلولان اجرای طرح «CBR» است، گفت: این طرح با هدف خدمت‌دهی بهتر به معلولان و نیازمندان زیر پوشش بهزیستی در سطح روستاها با همکاری تسهیل‌گران محلی، بهورزان، دهیاران و سایر گروه‌های اجتماعی اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح  «CBR» از سال 1387 آغاز شده است، افزود: این طرح مبتنی بر توانمندسازی و ایجاد اشتغال فرد معلول در حال اجراست.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه طرح  «CBR» در پنج قالب به منظور سلامت، آموزش، معاش، اجتماعی، توانمندسازی در زمینه سلامت، ارتقای سطح سلامت فردی، پیشگیری، مراقبت‌های پزشکی و توانبخشی اجرایی می‌شود، گفت: همچنین در این طرح نسبت به آموزش افراد معلول و خانواده آنها نیز اقدام می‌‎شود.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین اهداف اجرای طرح «CBR» ایجاد اشتغال پایدار برای معلولان است، تصریح کرد: در این زمینه بهزیستی استان زنجان موفق عمل کرده است.

محمدی قیداری در ادامه تعداد معلولان زیرپوشش این اداره کل که از طرح «CBR» استفاده کرده‌اند را 11 هزار و 337 نفر اعلام کرد و گفت: در همین راستا خدمات کمک توانبخشی به معلولان ارائه می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان از فعالیت 44 تسهیل‌گر و دو گروه خودیار با نظارت بهزیستی در برنامه‌های توانبخشی خبر داد و تصریح کرد: توانبخشی مبتنی بر جامعه به دنبال تغییر نگرش منفی نسبت به معلولان و ورود آن‌ها به صحنه اجتماعی از طریق تقویت توانمندی آنها است.

۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید