اخبار

بر اساس تبصره 18 قانون بودجه تعریف شده است/

برنامه دولت برای ایجاد و تثبیت اشتغال 36 هزار زنجانی

برنامه دولت برای ایجاد و تثبیت اشتغال 36 هزار زنجانی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان گفت: بر اساس تبصره 18 قانون بودجه در مجموع 14 هزار میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد و تثبیت 36 هزار فرصت شغلی در استان تعریف شده است.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ، محمدرضا یوسفی اظهار کرد:زنجان، تنها استانی است که برنامه‌های اشتغال فراگیر، اشتغال پایدار و روستایی را در قالب یک داشبورد اجرایی کمی، تعریف و محور برنامه‌ها قرار داد.

این مسئول با بیان اینکه برنامه‌های عملیاتی کارگروه اشتغال استان در سال‌جاری در سه محور اصلی پیگیری می‌شود، ادامه داد: اشتغال حمایتی از محل منابع تبصره 16 قانون بودجه، اشتغال روستایی و اشتغال از محل تبصره 18 قانون بودجه، محورهای سال‌جاری است. همچنین ذیل تبصره 18 قانون بودجه در مجموع 14 هزار میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد و تثبیت 36 هزار فرصت شغلی در استان تعریف شده است.

وی افزود: همچنین در اشتغال پایدار روستایی 2000 میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای ایجاد 1330 شغل اختصاص یافته است.  

یوسفی با اشاره به عملکرد کارگروه مشترک اشتغال استان زنجان در سال‌ گذشته، تصریح کرد:تعیین اهداف کمی استان ذیل برنامه جامع اشتغال فراگیر سال گذشته، تحقق اهداف قالب‌های دوم و سوم برنامه اشتغال فراگیر تشکیل هفت جلسه کارگروه اشتغال با موضوع اجرای برنامه اشتغال فراگیر و تشکیل جلسات کمیته‌های فنی و سایر کمیته‌های ذیل کارگروه در استان و شهرستان در سال گذشته مورد توجه قرار گرفت و اجرایی شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان با اشاره به برنامه‌های تکلیفی تبصره ۱۶ قانون بودجه ۹۷ در مورد کمیته امداد، یادآور شد: اعتبارات استانی این تبصره قانونی برای استان زنجان ۲۴۰ میلیارد ریال بوده که پیش‌بینی شده از محل آن 1500 اشتغال در استان ایجاد شود.  

این مسئول خاطرنشان کرد:کارگروه اشتغال استان زنجان همگام با برنامه‌های کشوری و با توجه به ملاحظات استانی اهداف اشتغال استانی در سال‌جاری در محورهای اشتغال حمایتی از محل منابع تبصره ۱۶ قانون بودجه، اشتغال روستایی و تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۳۹۶ پیگیری می‌کند.

۷ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید