اخبار

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان خرم دره :

ثبت درخواست 511 مورد تسهیلات اشتغالزایی روستایی و فراگیر در سامانه کارا

ثبت درخواست 511 مورد تسهیلات  اشتغالزایی روستایی و فراگیر در سامانه کارا
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان خرم دره گفت: ثبت درخواست 511 مورد تسهیلات اشتغالزایی روستایی و فراگیر شهرستان در سامانه کارا صورت گرفته است .
 

به  گزارش  روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان،  حبیب اله مقدم در چهارمین جلسه کمیته اشتغال شهرستان خرم دره که  به ریاست دکتر کاظمی معاون فرمانداری این شهرستان و با حضور روسای ادارات و دستگاههای اجرایی شهرستان در محل فرمانداری خرم دره برگزار گردید،  با ارائه گزارشی از وضعیت پرداخت تسهیلات در دو بخش اشتغال پایدار روستایی و اشتغال فراگیر عنوان کرد:  

ثبت درخواست 511 مورد تسهیلات  اشتغالزایی روستایی و فراگیر شهرستان در سامانه کارا صورت گرفته است  که  از این تعداد 106 طرح توسعه ای ، 338 طرح جدید ،67 طرح سرمایه در گردش می باشد .

وی بیان کرد : 64 طرح در حوزه اشتغال روستایی با اشتغال 226 نفر ، 128  میلیارد و 930 میلیون ریال تسهیلات دریافت نموده اند.  

دربخش کشاورزی 43 طرح با اعتبار 79 میلیارد و 623 میلیون ریال با اشتغالزایی 126 نفر

در بخش صنعت 19 طرح با اعتبار 46 میلیارد و 187 میلیون ریال با اشتغالزایی 100 نفر

در بخش میراث فرهنگی و گردشگری 3 طرح با اعتبار 6 میلیاردو 320 میلیون ریال بااشتغالزایی14 نفر

دربخش فناوری و اطللاعات 2 طرح با اعتبار 1 میلیاردو 300 میلیون ریال با اشتغالزایی 2 نفر

در بخش اشتغال فراگیر 3 طرح با اعتبار 4 میلیاردو 500 میلیون ریال با اشتغالزایی 16 نفر تسهیلات پرداخت شده است.

 معاون فرماندار در این جلسه گفت : اقدامات انجام شده در خصوص میزان تسهیلات پرداخت شده و اشتغال ایجاده شده توسط دستگاههای اجرایی شهرستان به مردم اطلاع رسانی تا مردم در جریان اشتغال ایجاده شده قرار بگیرند زیرا بسیاری از مسائل اشتغال برای مردم مشهود نیست و از تعداد  طرح های ایجاد شده اطلاع ندارند.

کاظمی افزود: افرادی که از تسهیلات اشتغال فراگیر و روستایی استفاده نموده اند بایستی به نصب تابلو با مشخصات طرح ، مبلغ دریافتی ، تعداد اشتغال ایجاد شده ، در محل طرح خود اقدام نمایند .  

دکتر کاظمی اظهار داشت : در دولت تدبیر و امید همه بسترهای لازم جهت حل مشکل بیکاری فراهم گردیده و اولویت اصلی ما در شهرستان حل مشکل اشتغال است و برای به سرانجام رساندن طرح های اشتغالزایی ، مدیران شهرستان باید از همه ظرفیت ها ی قانونی استفاد نمایند شکر خدا چند واحد ورشگسته  در شهرستان با مشکل توقیف اشخاص یا دادگستری مواجه بودند که با تلاش های صورت گرفته این واحد ها دوباره به چرخه تولید بازگشتند ودر حال حاضر با تمام ظرفیت کار می کنند در شهرک صنعتی نیز با رفع توقیف سند واحدها در حال حاضرشاهد استقبال خوبی از سوی سرمایه گذران در شهرک صنعتی خرم دره هستیم .

۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید