اخبار

پرداخت 15 میلیارد تومان تسهیلات به مددجویان زنجانی

پرداخت 15 میلیارد تومان تسهیلات به مددجویان زنجانی
مدیرکل کمیته ‌امداد استان زنجان، از پرداخت بیش از 15/5 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان طی امسال خبر داد.
 

 

هدایت صفری  با اشاره به این‌که امسال 3725 فقره تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال، کارگشایی و مسکن به مددجویان تحت حمایت کمیته‌ امداد و اقشار نیازمند استان پرداخت شده است، اظهار کرد: بر اساس اسناد بالادستی، جذب سپرده خیران در قالب سپرده‌های خرد و کلان و پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه به نیازمندان از مأموریت‌های مهم این صندوق به‌شمار می‌رود.

 

این مسئول با اشاره به این‌که از این تعداد تسهیلات، 3134 فقره با مبلغ 8 میلیارد و 937 میلیون تومان در قالب تسهیلات کارگشایی و قرض‌الحسنه به مددجویان تحت حمایت کمیته‌امداد و اقشار نیازمند استان زنجان پرداخت شده است، ادامه داد: از ابتدای امسال 446 فرصت شغلی جدید با صرف اعتباری بالغ بر 5 میلیارد و 556 میلیون تومان، برای افراد مستعد و نیازمند ایجاد شده است.

 

وی به حمایت صندوق امداد ولایت در حوزه مسکن و ساختمان نیز اشاره کرد و افزود: از ابتدای امسال، 136 فقره وام مسکن با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 62 میلیون تومان به نیازمندان تحت حمایت پرداخت شده است و مددجویان، 9 مورد نیز اجاره ودیعه مسکن به مبلغ 59 میلیون تومان دریافت کرده‌اند.

 

صفری با بیان این‌که همه امور در کمیته ‌امداد باید رضایت‌مندی جامعه هدف را به دنبال داشته باشد، تصریح کرد: اگر در انجام کارها دقت لازم صورت بگیرد و به موضوعات، منصفانه نگاه شود، نارضایتی پیش نمی‌آید و سطح سلامت اداری نیز بالا می‌رود. در نتیجه باید انقلابی فکر کرده و با بصیرت اقدام کنیم. همچنین باید از ظرفیت‌های درون و برون‌سازمانی برای ایجاد طرح‌های نو و خلاقانه استفاده کنیم و به ‌برنامه‌های فرهنگی توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

 

مدیرکل کمیته ‌امداد استان زنجان تاکید کرد: در شرایط فعلی باید در پی انجام اقدامات جهادی باشیم و طوری برنامه‌ریزی کنیم که در مدت‌زمان باقی‌مانده از سال، اعتبارات تخصیصی، به‌موقع و مناسب هزینه شده و از رسوب اعتبارات جلوگیری شود. همچنین باید دقت شود که افراد غیرمستحق، جای افراد مستحق را نگیرند و مدیریت نیز باید مبتنی بر ارتقای بهره‌وری باشد.

۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید