اخبار

نماینده عالی دولت در استان زنجان:

مردم باید حس کنند که مشاغل ایجاد شده عادلانه است

مردم باید حس کنند که مشاغل ایجاد شده عادلانه است
نماینده عالی دولت در استان زنجان با تاکید بر پیگیری امور از سوی کمیته اشتغال، گفت: باید این کمیته نظارت بر اشتغال فعال شود و مردم آن را حس کنند، مردم باید حس کنند که مشاغل ایجاد شده عادلانه بوده و خویشاوندی نیست.
 

فتح‌الله حقیقی در کارگروه اشتغال استان زنجان، با اشاره به اجرای طرح نهضت دیدار با خانواده شهدا و تقدیر از دستگاه‌های اجرایی در این زمینه، اظهار کرد: باید مشکلات خانواده شهدا احصا شود تا بر اساس آن سایر مشکلات را حل کنیم. این در حالی است که ارائه رخدادهای حوزه اشتغال در استان و کشور موجب خواهد شد که اطلاعات به‌روزی در حوزه اشتغال داشته باشیم.

 

حقیقی با تاکید بر پیگیری امور از سوی کمیته اشتغال افزود: باید این کمیته در حوزه نظارت بر اشتغال فعال شود و مردم آن را حس کنند.

استاندار زنجان با تإکید بر موضوع اشتغال و کارآفرینی بیان کرد: اینکه بیش از ظرفیت استان فرصت شغلی ایجاد کنیم درست نیست چرا که این کار نیاز به حدود 5 هزار میلیارد اعتبار نیاز دارد اما باید برنامه‌های عملیاتی در حوزه اشتغال برای سال آینده تهیه و تدوین و نقشه راه استان در این حوزه مشخص شود.
وی با تاکید بر تمرکز و استفاده بیشتر بر ارزش افزوده بخش کشاورزی گفت: در صورت تحقق این امر از بیکاری افراد فعال در حوز کشاورزی در فص زمستان جلوگیری خواهد شد.
حقیقی در ادامه به میزان اشتغالزایی استان در بخش‌های مختلف اشاره کرد و افزود: در اشتغال بخش کشاورزی استان زنجان 68 درصد از متوسط کشوری است، اما در بخش خدمات اشتغال ما 27 درصد از متوسط کشوری پایین‌تر است، که باید در این زمینه اهتمام بیشتری به عمل آید.

 

وی در ادامه به برنامه‌‌های کشور درباره دریافت تسهیلات ترمیمی برای طرح‌های بالای ۶۰ درصد اشاره کرد و افزود: باید این امر در رابطه با موضوع توانمندسازی خانواده ایثارگران و جوانان عملیاتی شود و کسی که آموزش دیده است باید بتواند مشغول به کار شود.

 

حقیقی تصریح کرد: در رابطه با ایثارگران باید مطابق قانون اقدام شود و مدیران نیز موظف به اجرای آن هستند. همچنین باید مطابق قانون عمل شود و فرزندان جانباز با تخصص و رزومه فعالیت کنند.

 

استاندار زنجان با بیان اینکه نهادهای غیردولتی نیز که مورد توجه است باید در دستور کار قرار گیرد، یادآور شد: یکی از برنامه‌های استان برای سال آینده این است که برنامه‌های عملیاتی احصا شود. این احصا می‌تواند نقشه راه استان برای فعالیت در سال آینده باشد. همچنین برنامه‌ها باید پروژه محور احصا شود و یکی از تاکیدات بنده این است که فعالیت‌ها در حوزه کشاورزی بر اساس ارزش‌افزوده باشد.

 

وی بر ایجاد اتوبوس رایگان در استان همزمان با عید نوروز تاکید کرد و گفت: این امر موجب جذب گردشگر در سال‌های آینده می‌شود؛ در واقع خدمات باید از برون شهر به درون شهر بیاید تا مسافر جذب استان شود. همچنین باید یک اپلیکیشن طراحی شود که وقتی شخصی وارد حوزه زنجان شد یک پیام دریافت کند تا با امکانات زنجان آشنا شود

۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید