اخبار

استان زنجان مقام اول کارآفرینان روستایی را کسب کرد

استان زنجان مقام اول کارآفرینان روستایی را کسب کرد
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: استان زنجان رتبه برتر طرح‌های روستایی را در جشنواره کارآفرینان روستایی با ۳۱۷ نفر کارآفرین کسب کرده است.
  • به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی  در کارگروه اشتغال با ارائه گزارشی از اعتبارات مرحله چهارم اشتغال، اظهار داشت: استان زنجان رتبه برتر طرح‌های روستایی را در جشنواره کارآفرینان روستایی کسب کرده است که استان زنجان با 317 نفر کارآفرین مقام اول و خراسان جنوبی با اختلاف بالا با 192 نفر مقام دوم را داشته است.

یوسفی با اشاره به اینکه اعتبار مرحله چهارم اشتغال روستایی 22 هزار و 509 میلیار ریال است، تصریح کرد: با توجه به این که دستگاه‌ها در حوزه اشتغال روستایی موفق عمل کرده‌اند درخواست اعتبار 100 میلیارد تومانی مازاد بر اعتبارات تخصیص یافته هستیم.

وی ابراز کرد: تا مرحله چهارم اعتبار اختصاص یافته استان 200 میلیارد تومان بوده است که 148 میلیار تومان از اعتبارات منجر به عقد قرار داد شده و پرداخت شده است و 50 میلیار تومان فعلا پرداخت نشده است.

یوسفی افزود: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در کارگروه ملی حمایت از اشتغال روستایی تفویض اعتبار به استان‌ها تا سقف 150 میلیارد ریال است و اولویت با طرح‌های بالای 60 درصد و طرح‌هایی است که  افزایش هزینه ناشی از نوسانات ارز دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در بحث اشتغال روستایی افزایش تعداد بیمه شدگان در دستور کار نبود، خاطر نشان کرد: در حال حاضر یکی از مصوبات موجود این است که کسانی که از اشتغال روستایی استفاده می‌کنند الزاما به بیمه روستاییان و عشایر معرفی شوند که این امر مورد تایید کارگروه اشتغال نیز است.

۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید