اخبار

افتتاح 60 طرح بهزیستی در استان زنجان

افتتاح 60 طرح بهزیستی در استان زنجان
مدیر روابط‌عمومی اداره‌کل بهزیستی استان زنجان، از افتتاح 60 طرح و پروژه بهزیستی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی خبر داد.

رباب موحد با اشاره به اینکه مهم‌ترین رویکرد بهزیستی، کاهش و پیشگیری از شیوع اعتیاد است، اظهار کرد: همزمان با ایام‌الله دهه‌فجر، اولین مرکز اقامتی، بهبود و بازتوانی افراد با اختلال مصرف مواد و ترک اعتیاد زنان در استان زنجان افتتاح خواهد شد.

 

وی با اشاره به افتتاح 40 واحد مسکونی مددجویی و مسکن برای افراد دارای دو معلول در شهرستان‌های زنجان، خدابنده، ایجرود، طارم و سلطانیه، ادامه داد: از ابتدای نهضت ساخت مسکن تاکنون 2250 واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی تحویل داده شده است.

 

موحد همچنین پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مناطق آسیب‌خیز را از فعالیت‌های مهم بهزیستی برشمرد و افزود: مقرر است که امسال پایگاه سلامت اجتماعی (خانه دوست) در این محلات افتتاح شود و ساکنان مناطق ویژه از خدمات آن برخوردار شوند.

 

مدیر روابط‌عمومی بهزیستی استان زنجان با اشاره به افتتاح یک مرکز شبانه‌روزی نگهداری معلولان ذهنی پسران سینا در زنجان و افتتاح کلینیک مددکاری اجتماعی در شهرستان خدابنده، یادآور شد: طرح‌هایی از جمله پرورش بلدرچین، کارگاه خیاطی، پرورش و تکثیر ماهی‌های زینتی، خواربار فروشی، آژانس بانوان، نانوایی، لحاف‌دوزی و کارگاه خیاطی از مواردی است که در شهرستان‌های ابهر، زنجان، خرم‌دره، خدابنده و ایجرود راه‌اندازی و به اشتغال‌زایی منتج خواهد شد.

 

وی با اشاره به ارائه خدمات به مددجویان و معلولان تحت پوشش بهزیستی در سریع‌ترین زمان ممکن و کاهش مراجعات، یادآور شد: در راستای خدمت‌رسانی واحدهای مختلف بهزیستی ساختمان میز خدمت بهزیستی نیز در طول این ایام افتتاح خواهد شد.

 

موحد خاطرنشان کرد: افتتاح 8 باب مهد کودک تحت نظارت بهزیستی استان زنجان در شهرستان‌های زنجان، خدابنده، خرم‌دره و ایجرود، همچنین افتتاح یک باب مرکز مشاوره تخصصی اختلالات و مشکلات جنسی (سلامت اجتماعی) در زنجان از دیگر برنامه‌های ایام‌الله دهه‌فجر امسال است.

۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید