اخبار

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان خبر داد انجام 10 هزار و 700 عمل جراحی در مراکز تأمین اجتماعی زنجان

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان خبر داد انجام 10 هزار و 700 عمل جراحی در مراکز تأمین اجتماعی زنجان
مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان از انجام 10 هزار و 700 عمل جراحی در مراکز تأمین اجتماعی زنجان خبر داد و گفت: همچنین 22 هزار مورد بستری در این مراکز انجام شده است.
علی محمدی  اظهار کرد: در حال حاضر حدود 43 میلیون نفر در کشور، بیمه شده تامین اجتماعی هستند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان افزود: اکثر بیمه‌شدگان این سازمان از قشر زحمت‌کش، خدوم و کارگری کشور بوده و نیاز به خدمت رسانی بالاتر دارند که با راه‌اندازی مدیریت درمان، خدمت‌رسانی به بیمه شدگان، کاملا رایگان است.

وی با بیان اینکه قبل از انقلاب اسلامی موردی به نام درمان تامین اجتماعی وجود نداشت، افزود: اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی 370 مرکز درمانی در سراسر کشور ایجاد شده که شامل 75 بیمارستان و 295 درمانگاه و پلی‌کلینیک است.

محمدی با بیان اینکه سال‌گذشته بالغ بر 100 میلیون نفر، مراجعه سرپایی به مراکز درمانی داشته و حدود یک میلیون و 100 هزار نفر بستری و 500 هزار عمل جراحی در مراکز درمانی تامین اجتماعی انجام شده است، تصریح کرد: همه این خدمات به صورت کاملا رایگان و در بهترین بیمارستان‌های کشور مثل بیمارستان میلاد به جامعه شریف کارگری خدمات لازم ارائه شده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان در ادامه گزارشی از وضعیت استان زنجان ارائه کرد و گفت: در سطح استان زنجان بیمارستان امام حسین(ع) در زنجان و امید در ابهر و پنج مرکز درمانی سرپایی در شهرهای زنجان، ابهر، خرم‌دره و قیدار زیر نظر تامین اجتماعی فعالیت دارد.

وی افزود: سال قبل حدود یک میلیون و 50 هزار ویزیت سرپایی، 22 هزار مورد بستری، 10 هزار و 700 مورد عمل جراحی و حدود 7 هزار مورد هم موالید انجام شده است.

محمدی با بیان اینکه سال گذشته حدود 140 هزار نفر ویزیت سالمند بدون نوبت در مراکز درمانی استان انجام شده است، افزود: همچنین در بیمارستان امام حسین (ع) نیز خدمات خاصی مانند تعویض مفصل، زایمان بی‌درد و زایمان در آب به ویژه در بیمارستان امام حسین(ع) زنجان انجام شده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان همچنین درباره  تامین پزشکان متخصص مراکز درمانی گفت: الزامات اولیه برای تاسیس بیمارستان داشتن چهار تخصص اصلی اطفال، داخلی، جراحی و زنان است که در زنجان نیز با این روند آغاز شده است.

محمدی با بیان اینکه حدود 18 سال است که مراکز بستری سازمان تامین اجتماعی در زنجان راه‌اندازی شده  است، گفت: امروز تخصص‌های گوش، حلق، بینی، چشم، ارتوپدی، جراحی اعصاب، داخلی اعصاب، پوست و سایر تخصص‌ها در مراکز درمانی استان فعال است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان ادامه داد: تنها حوزه‌ای که همه مراکز درمانی در کشور با کمبود مواجه هستند رادیولوژی است که با جذب رزیدنت‌های رادیولوژی در شرف جبران هستیم.

۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید