اخبار

ایجاد ۱۰۰۶ اشتغال پایدار روستایی در زنجان

ایجاد ۱۰۰۶ اشتغال پایدار روستایی در زنجان
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان زنجان گفت: از ابتدای سال تاکنون در بحث اشتغال پایدار روستایی ۵۰۶ فقره تسهیلات با اشتغال‌زایی ۱۰۰۶ نفر پرداخت شده است.
 


  هادی بابایی‌مهر اظهار کرد: در حال حاضر ذهنیت جامعه از موسسات مالی و بانک‌ها، بحث درآمدی و بنگاهی است ولی رسالت این صندوق بنگاه‌داری و بانک‌داری نیست، بلکه صندوق کارآفرینی امید،‌ نهادی صد درصد حمایتی است.

 

این مسئول ادامه داد: تسهیلات ارائه‌ شده توسط این صندوق قرض‌الحسنه بوده و سود در تسهیلات این صندوق لحاظ نمی‌شود و ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت، در دستور کار این صندوق قرار دارد.

 

وی با بیان اینکه محورهای حمایت صندوق در قانون نیز آمده است، افزود: یکی از موارد مورد تاکید در قانون بحث حمایت از اشتغال خانگی است و قانون برای هر بخش وظیفه‌ای را در این رابطه مشخص کرده است.

 

بابایی‌مهر با اشاره به اشتغال پایدار روستایی، تصریح کرد: قانون حمایت از اشتغال پایدار روستایی در سال ۹۶ ابلاغ شده است و از ابتدای امسال تاکنون از محل منابع تلفیقی با صندوق توسعه ملی ۵۰۶ فقره تسهیلات با اعتباری بالغ ۲۷۷ میلیارد ریال با اشتغال‌زایی ۱۰۰۶ نفر پرداخت شده است و ساز و کار مرحله سوم و چهارم این تسهیلات در هفته‌های آتی ابلاغ خواهد شد.

 

مدیر صندوق کارآفرینی امید زنجان، از پرداخت 180 فقره تسهیلات با اشتغال‌زایی 216 نفر از منابع داخلی در حوزه اشتغال در سال‌جاری در استان زنجان خبر داد و گفت: از محل منابع داخلی ۲۳۱ برنامه اجرا شده و استان توانسته به نحو احسن اعتبارات را جذب کرده و مازاد برخی منابع به‌عنوان منابع تشویقی جذب شده است

۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید