اخبار

الکترونیکی شدن نظام ارجاع مانع هدر رفت منابع شده است

الکترونیکی شدن نظام ارجاع مانع هدر رفت منابع شده است
مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان نیز در این نشست خبری ادامه داد: در چهل سالگی انقلاب اقدامات متعددی با وجود مشکلات و هجمه های بیگانگان در بخش های مختلفی انجام گرفته که ارتباط تنگاتنگ رسانه های گروهی این استان برای انعکاس کارهای انجام گرفته امری مهم و ضروری است
دکتر علی محمدی افزود: سازمان تامین اجتماعی با دارا بودن 50 درصد جمعیت تحت پوشش خود در سطح کشور بزرگترین نهاد د عرصه خدمات رسانی سلامت محسوب می شود.
وی اضافه کرد: سازمان تامین اجتماعی بعد انقلاب شکل گرفته که چیزی به عنوان درمان تامین اجتماعی وجود نداشت که پس از جنگ تحمیلی این مهم با توجه به کثرت بیمه شدگان شکل گرفت.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان ادامه داد: هم اکنون در سطح این استان هفت مرکز درمانی شامل 2 مرکز بستری به تعداد 210تخت در شهرهای زنجان وابهر و پنج مرکز سرپایی نیز در شهرهای ابهر،خرمدره ، زنجان و قیدار خدمات دهی می کنند.
وی بیان کرد: خدمات ارائه شده درمان تامین اجتماعی استان به گروههای تحت پوشش بصورت رایگان بوده و با بهترین خدمات و در سطح بالایی را ارائه می دهد.
به گفته این مسئول طی سه سال گذشته، سه طرح مهم اولی الکترونیکی شدن نظام ارجاع داخلی شامل مراکز درمانی تامین اجتماعی انجام شد که اجرای آن از هدر رفت منابع درمان جلوگیری کرده است.
محمدی افزود: طرح دیگر این سازمان حذف دفترچه های درمانی بود که این مهم سال گذشته در مراکز ملکی اجرا شد که هم اکنون در سراسر کشور این مهم اعمال شده است.
وی اظهار داشت: بر این اساس بیماران تامین اجتماعی در مراکز ملکی دفترچه ارائه نمی کند،بلکه با کد ملی خدمات مورد نیاز را بصورت الکترونیکی دریافت می کنند که بسیاری از سوء استفاده را مانع شده است.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان اضافه کرد: این کار مهم نیز به مراکز غیر ملکی درمان تامین اجتماعی نیز گسترش یافته بطوری که همه مطب ها مراکز تشخیصی، داروخانه های طرف قرار داد انجام گرفته است.
وی یادآور شد: هم اکنون 370 مرکز درمانی ، 74 بیمارستان و مابقی نیز مراکز درمانی سرپایی شامل پلی کلینک ها خدمات مورد نیاز به مردم در سطح کشور را ارائه می کنند
۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید