اخبار

پایگاه سلامت اجتماعی خانه دوست تحت نظارت بهزیستی استان زنجان افتتاح شد

پایگاه سلامت اجتماعی خانه دوست تحت نظارت بهزیستی استان زنجان افتتاح شد
به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر نهمین پایگاه سلامت اجتماعی خانه دوست در سطح استان زنجان و چهارمین پایگاه در سطح شهرستان زنجان با حضور مدیر کل بهزیستی استان زنجان و مسئولین شهرستانی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان ، محمد محمدی گفت: پایگاه سلامت اجتماعی مکانی است که مردم می توانند برای دریافت راهنمائی ، گرفتن اطلاعات یا خدمات اولیه در ارتباط با مسائل اجتماعی ، فردی و حقوقی مراجعه کرده و این خدمات را در جهت رفع نیازها ومشکلات با مشارکت و توانمندی سازی خود دریافت نمایند.

وی اظهار نمود: پایگاه سلامت اجتماعی با رویکرد توسعه محلی و با هدف ظرفیت سازی کالبدی محلی برای ارتقاء مشارکت شهروندی می باشد و جایگاهی است که فعالیت های سازمانهای مردم نهاد در حوزه ارتقاء سلامت اجتماعی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی متمرکز می شود.

این مقام مسئول با اشاره به همکاری 45 گروه همیار و داوطلب در سطح استان زنجان خاطر نشان کرد: همیاران پایگاه سلامت روان ، مردم مناطقدر معرض آسیب زا را مورد مشاوره و حمایت قرار داده و آنها را با انواع آسیب های اجتماعی آشنا می سازند.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان شناسایی ظرفیت ها و منابع محلی و نهادهای دولتی ، ارتقاء مشارکت شهروندی ، ارتقاء سلامت اجتماعی ، توانمند سازی اجتماع محلی را از مهمترین رویکرد راهبردی این مهم برشمرد و تصریح نمود: برنامه همیاران سلامت روان ، یک برنامه مردمی است که در آن مردم با مشارکت و یاری یکدیگر با مسائل و مشکلات آشنا می شوند و با توانائی های خود به رفع مشکلات موجود و برآورده نمودن نیازهای جامعه می پردازند.

محمدی گفت: پایگاه سلامت روان اجتماعی مرکزی است برای تبادل نظر و برنامه ریزی برای محله و مشارکت در بهبود امور است و مردم می توانند با حضور در این پایگاه ها با یکدیگر گفتگو کرده و مسائل و مشکلات محله خود را با هم اندیشی مسئولین پایگاه حل کنند.

وی افزود: با حمایت سازمان بهزیستی و مشارکت سازمانهای مردم نهاد فعالیت های ارتقائی و پیشگیرانه در سطح ملی تجمیع و تقویت می گردد.

وی گفت: در حال حاضر 4 پایگاه در زنجان و 1 پایگاه در شهرستانهای طارم ، ایجرود ، ابهر ، خدابنده و ماهنشان تحت نظارت این اداره کل فعالیت می نمایند.

گفتنی است : بهزیستی استان زنجان همه ساله در راستای ارتقاء سطح توانمندی گروه همیاران و تسهیلگران کارگاه های آموزشی با رویکرد توسعه محلی را در سه فاز برگزار می نماید.

۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید