اخبار

مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان عنوان کرد:

مراکز ملکی، مناسب‌ترین روش برای خدمات درمانی

مراکز ملکی، مناسب‌ترین روش برای خدمات درمانی
مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: مناسب‌ترین روش برای درمان بیمه‌شدگان، استفاده از مراکز درمانی و بیمارستان‌های ملکی است.

 

علی محمدی با بیان اینکه هزینه‌های درمانی سازمان تامین‌اجتماعی از محل بخشی از حق‌بیمه پرداختی بیمه‌شدگان تامین می‌شود، اظهار کرد: استفاده دیگران از دفترچه تامین‌اجتماعی، تجاوز به حقوق بیمه‌شدگان محسوب می‌شود و این در حالی است که فقط یک‌سوم از حق‌بیمه‌ها به خدمات درمانی اختصاص دارد و مابقی صرف تامین هزینه‌های مربوط به مستمری‌های بازنشستگی، از کارافتادگی، بازماندگان و تعهدات کوتاه‌مدت می‌شود.

 

این مسئول ادامه داد: تعهدات و خدمات درمانی سازمان تامین‌اجتماعی، تابع مقررات و سیاست‌های کلان نظام بهداشت و درمان کشور است و مواردی همچون تعرفه خدمات درمانی، خدمات پزشکی، داروهای مشمول تعهد و نرخ فرانشیز با تصویب هیئت وزیران به اجرا در می‌آید.

 

وی با تاکید بر اینکه یکی از وظایف اصلی و اولیه سازمان تامین‌اجتماعی، آگاه‌سازی خیل عظیم بیمه‌شدگان نسبت به کارکردها و فرآیندهای خدمات سازمان است، افزود: بیمه‌شدگان می‌توانند در موارد استثنایی و فوریت‌های پزشکی، خدمات مورد نیاز خود را از مراکز درمانی غیر طرف قرارداد دریافت کنند. سپس با تحویل مدارک و اسناد معتبر، بخشی از هزینه‌های درمان خود را پس بگیرند.

 

محمدی تصریح کرد: تعهدات درمانی سازمان تامین‌اجتماعی، همه خدمات کلینیکی، پاراکلینیکی، بیمارستانی، کمک‌ها، معاینات طبی، معالجات مربوط به دوران بارداری، زایمان و پس از آن، همچنین خدمات توان‌بخشی و تحویل وسایل کمک‌پزشکی (اروتز و پروتز) است و در چارچوب مصوبات هیئت وزیران ارائه می‌شود.

 

مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان خاطرنشان کرد: در واقع سازمان حمایت از نیروی انسانی در مقابل پریشانی‌های اقتصادی و اجتماعی را بر عهده دارد و همه این حمایت‌ها در چارچوب قانون به افراد تحت پوشش تعلق می‌گیرد.

۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید