اخبار

برگزاری جلسه حجاب و عفاف

برگزاری جلسه حجاب و عفاف
مدیر امور اجتماعی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان از برگزاری جلسه حجاب و عفاف در اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان زنجان با حضور اعضای این کمیته خبرداد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان مرتضی بنیادی گفت: در راستای اجرای برنامه های عفاف و حجاب ، جلسه ای جهت اجرای برنامه ها ی درون سازمانی ترویج  عفاف و حجاب ( ویژه کارکنان ، خانواده های آنان و مراجعین) در سال  1397، در محل اداره تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی شهرستان زنجان برگزار گردید  .

وی اظهارداشت: واجب بودن حجاب برای زنان  از ضروریات دین مبین اسلام است. واجب بودن حجاب از نظر قرآن، گفتار پیامبر(ص) و امامان معصوم(ع) نیز به حکم عقل و اجماع رأی فقها و علمای اسلام امری ثابت است. در قرآن، حدود چهار آیه به واجب بودن حجاب دلالت دارد. اما در مورد حفظ عفت و پاسداری از حریم آن، بیش از ده آیه در قرآن وجود دارد.

مدیرامور اجتماعی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان افزود:از آن جا که حجاب یکی از احکام الهی است، انسان با عمل کردن به دستورات خداوند متعال به مقام قرب الهی نائل می شود. در جوار امن خداوند مهربان قرار می گیرد و در نتیجه به یک  اطمینان قلبی در رعایت احکام اسلامی دست می یابد و به کمال رضایت مندی می رسد علاوه بر این سبب اظهار دوستی به خداوند متعال و ائمه و در نتیجه محبوب خدا شدن می شود چنان که آیه شریفه می فرماید: اگر خدا را دوست می دارید از من پیروی کنید که خدا شما را دوست بدارد و گناه شما را ببخشد که خداوند آمرزنده و مهربان است.دوست داشتن و محبوب دیگران بودن یک نیاز فطری و روانی انسانی است با حفظ حدود شرعی و اطاعت از خداوند و محبوب خدا و اولیا شدن نیاز را ارضاء نموده و به اطمینان خاطر می رسد. و در پرتو این امر احساس ارزشمندی، اعتماد به نفس پیدا می کند .

۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید